Personuppgifter
2023-06-09
Ella Beata Wittzell
Personnummer: 19180706-XXXXVisas för medlemmar
Ålder: 104 år
Födelsedag: 6 juli 1918
Juridiskt kön: Kvinna
Namnsdag: 19 februari
Stjärntecken: Kräftan (ej i verkligheten)
Namnregistrering
Personnamn: Ella Beata Wittzell
Förnamn: Ella Beata
Tilltalsnamn: Ella
Efternamn: Wittzell
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2021-01-04
Gatuadress: Pehr Thomassons väg 10
Postnummer: 293 73
Postort: Jämshög
Distrikt: Jämshög
Församling: Jämshögs församling (106002)
Kommun: Olofström (1060)
Län: Blekinge (10)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Ella
I Ella Wittzells hemkommun Olofström finns det 111 inkomstmiljonärer. På postnummer 293 73, där Ella bor, har 5,9 % av invånarna betalningsanmärkningar och medelinkomsten är 303 598 kr per år. I Sverige uppgår kvinnornas... Läs mer om Ella
Informationen om Ella kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Pehr Thomassons väg 10
Registrerat på adressen
293 73 Jämshög
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen. I kommunen finns det 1635 hundar registrerade.
Bolagsengagemang | 0 st
Ella har inga bolagsengagemang
Mer om Ella
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
104 år (och 338 dagar)
Födelsedag
6 juli (en torsdag om 27 dagar)
Födelsedatum
1918-07-06 (en lördag för 38 324 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 110 år om 5 år och 27 dagar (en torsdag)
I Ella Wittzells hemkommun Olofström finns det 111 inkomstmiljonärer. På postnummer 293 73, där Ella bor, har 5,9 % av invånarna betalningsanmärkningar och medelinkomsten är 303 598 kr per år. I Sverige uppgår kvinnornas snittinkomst till 74,0 % av männens. I detta postnummer uppgår denna siffra till 79,3 %.
Ella Wittzell har sin bostad på Pehr Thomassons väg 10 som ligger i postorten Jämshög som tillhör Olofströms kommun. Hon bor i ett område som tillhör Jämshögs församling. Det finns 2 personer folkbokförda på denna adress, Ella Wittzell (104 år) och Kerstin Ulla-Britt Johansson (84 år).
Nils Edén (Liberala samlingspartiet) var Sveriges statsminister när Ella Wittzell föddes. Det året blev även IFK Göteborg svenska mästare i herrarnas fotboll och den totala folkmängden i Sverige var vid årets utgång 5 813 850 personer. Hennes stjärntecken är kräfta. Hon är 10-talist och föddes på sommaren. Betydelsen av Ella är 'Kortform av Eleonora, Elisabet, Gabriella m.fl'. Hon har namnsdag om om 255 dagar och blir 105 år gammal om 27 dagar. Ellas civilstånd är inte gift.
Ella har inga bolagsengagemang.
Via Ratsit görs det på ett år över 100 miljoner sökningar efter personer. De tre som det har sökts mest på den senaste månaden i kommunen Olofström är Vladimir Scekic, Thore Meijerbäck och Christina Seldevall. Se topplistan över alla mest eftersökta i Olofströms kommun här. Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Ella i Sverige Ella Benno i Stockholm, Ella Wolff Gardell i Stockholm och Ella Ahlgren i Malmö.
Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Olofström där Ella ingår. Ellas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 34.
Informationen om Ella kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.