Personuppgifter
2023-05-29
Dumitru Curta
Personnummer: 19161026-XXXXVisas för medlemmar
Ålder: 106 år
Födelsedag: 26 oktober 1916
Juridiskt kön: Man
Stjärntecken: Skorpionen (ej i verkligheten)
Namnregistrering
Personnamn: Dumitru Curta
Förnamn: Dumitru
Tilltalsnamn:
Efternamn: Curta
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2016-05-10
Gatuadress: Tallgläntan 1 B lgh 1103
Våning & dörr: 1 våningen, dörr 3 från vänster
Postnummer: 844 61
Postort: Kälarne
Distrikt: Håsjö
Församling: Hällesjö-Håsjö församling (230503)
Kommun: Bräcke (2305)
Län: Jämtland (23)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Dumitru
I Dumitru Curtas hemkommun Bräcke finns det 43 inkomstmiljonärer. På postnummer 844 61, där Dumitru bor, har 8,3 % av invånarna betalningsanmärkningar och medelinkomsten är 265 877 kr per år. I Sverige uppgår kvinnornas... Läs mer om Dumitru
Informationen om Dumitru kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Tallgläntan 1 B lgh 1103
Registrerat på adressen
844 61 Kälarne
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen. I kommunen finns det 1472 hundar registrerade.
Bolagsengagemang | 0 st
Dumitru har inga bolagsengagemang
Mer om Dumitru
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
106 år (och 215 dagar)
Födelsedag
26 oktober (en torsdag om 150 dagar)
Födelsedatum
1916-10-26 (en torsdag för 38 931 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 110 år om 3 år och 150 dagar (en måndag)
I Dumitru Curtas hemkommun Bräcke finns det 43 inkomstmiljonärer. På postnummer 844 61, där Dumitru bor, har 8,3 % av invånarna betalningsanmärkningar och medelinkomsten är 265 877 kr per år. I Sverige uppgår kvinnornas snittinkomst till 73,5 % av männens. I detta postnummer uppgår denna siffra till 77,3 %.
Dumitru Curta har sin bostad på Tallgläntan 1 B lgh 1103 som ligger i postorten Kälarne som tillhör Bräcke kommun. Han bor i ett område som tillhör Hällesjö-Håsjö församling. Det finns en person folkbokförd på denna adress, Dumitru Curta (106 år).
Hjalmar Hammarskjöld (Partilös) var Sveriges statsminister när Dumitru Curta föddes. Det året blev även AIK svenska mästare i herrarnas fotboll och den totala folkmängden i Sverige var vid årets utgång 5 757 566 personer. Hans stjärntecken är skorpion. Han är 10-talist och föddes på hösten. Han fyller 107 år om 150 dagar. Dumitrus civilstånd är inte gift.
Dumitru har inga bolagsengagemang.
Via Ratsit görs det på ett år över 100 miljoner sökningar efter personer. De tre som det har sökts mest på den senaste månaden i kommunen Bräcke är Shiar Ali, Liza Lidvall och Staffan Biltberg. Se topplistan över alla mest eftersökta i Bräcke kommun här. Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Dumitru i Sverige Dumitru Obriste-Stroe i Fritsla, Dumitru Huzum i Malmö och Dumitru Jordan i Lund.
Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Bräcke där Dumitru ingår. Dumitrus lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 40.
Informationen om Dumitru kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.