7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-27
Per Axel Sjösvärd-Pettersson
Årsinkomst: Kolla Axels lön anonymt
Personnummer: 19850609-
Ålder: 41 år
Födelsedag: 9 juni 1985
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 16 juni
Stjärntecken: Tvillingarna
Namnregistrering
Personnamn: Per Axel Sjösvärd-Pettersson
Förnamn: Per Axel
Tilltalsnamn: Axel
Efternamn: Sjösvärd-Pettersson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2022-08-02
Gatuadress: Vasaloppsvägen 138
Postnummer: 792 94
Postort: Mora
Distrikt: Mora
Församling: Mora församling (206201)
Kommun: Mora (2062)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Axel
Axel Sjösvärd-Pettersson är en man på 41 år som bor på Vasaloppsvägen 138 i Mora. Axels bostad är ett lantbruk på 82 kvm . Där har han bott i 3 år och 329 dagar sedan han flyttade in den 2 augusti 2022. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Axel
Informationen om Axel kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Vasaloppsvägen 138
Registrerat på adressen
792 94 Mora
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Axel kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Axel hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Axels bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Lantbruk
Boarea: 82 kvm
Byggår: 1921
Bolagsengagemang | 2 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,6 Vinst (MSEK) 0,3 |
Aktiv |
Styrelseledamot, Ordförande | 25-50% | 2024 | 0,6 | 0,3 | |
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Axel
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
41 år (och 18 dagar)
Födelsedag
09 juni (en onsdag om 347 dagar)
Födelsedatum
1985-06-09 (en söndag för 14 993 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 50 år om 8 år och 347 dagar (en lördag)
Axel Sjösvärd-Pettersson är en man på 41 år som bor på Vasaloppsvägen 138 i Mora. Axels bostad är ett lantbruk på 82 kvm . Där har han bott i 3 år och 329 dagar sedan han flyttade in den 2 augusti 2022. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Axels postnummer, 792 94, är medelinkomsten 372 150 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,99 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Axel och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Axel ingår. Axels lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 49.
Axel bor tillsammans med Ragna Andreasson. Hon är en 28 årig kvinna som flyttade in den 29 januari 2024 och har bott där totalt 2 år och 149 dagar. Han är inte gift.
På Axels nästa födelsedag fyller han 42 år. Den inträffar om 347 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 50 år om 8 år och 347 dagar (en lördag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 354 dagar.
Namnet Axel är 'Nordisk ombildning av det bibliska namnet A´bsalon ’fadern är välgång’'.
Axel har 2 bolagsengagemang (
St Mark AB
och
Sjösvärd-Pettersson, Axel
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Axel i Sverige Axel Berggren i Stockholm, Axel Conradi i Åkersberga och Axel Insulander i Österskär.
Informationen om Axel kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Axel Sjösvärd-Pettersson
Var bor Axel?
Hur gammal är Axel?
Axel Sjösvärd-Pettersson är 41 år gammal och föddes den 9 juni 1985. Han fyller 42 år den 9 juni.
Har Axel några bolagsengagemang?
Axel har 2 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat St Mark AB och Sjösvärd-Pettersson, Axel . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Axel några fordon?
Är Axel gift?
Axel är inte gift.
Vilket telefonnummer har Axel?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Axel.
Vilket stjärntecken har Axel?
Axel har stjärntecknet Tvillingarna.
I vilken kommun är Axel folkbokförd?
Axel Sjösvärd-Pettersson är folkbokförd i Mora kommun.
Vilket län tillhör Axel?
Axel Sjösvärd-Pettersson tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Axel?
Axel Sjösvärd-Pettersson tillhör Mora församling.