7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-07

Karl Börje Lemrell

Karl Börje registrerades som avliden 2026-02-13.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19271209- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 9 december 1927

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 28 januari

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Karl Börje Lemrell

Förnamn: Karl Börje

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Lemrell

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2025-04-01

Gatuadress: Lagrådsgatan 28 lgh 1223

Våning & dörr: 2 våningen, dörr 23 från vänster

Postnummer: 632 35

Postort: Eskilstuna

Distrikt: Eskilstuna Fors

Församling: S:t Ansgars församling (048423)

Kommun: Eskilstuna (0484)

Län: Södermanland (04)

Särskild Adress

C/O-adress: Mimmi Lemrell

Gatuadress: Kungsvägen 4 A lgh 1301

Postadress: 63340 Eskilstuna

Mer om

Karl Börje Lemrell är en man på 98 år som bor på Lagrådsgatan 28 lgh 1223 i Eskilstuna. Där har han bott i 1 år och 97 dagar sedan han flyttade in den 1 april 2025. Han har en särskild adress registrerad på Kungsvägen 4 A lgh 1301 i Eskilstuna. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Karl Börje Lemrell?

Vad tjänar Karl Börje?

Karta & vägbeskrivning till Lagrådsgatan 28 lgh 1223

Latitud: 59.354808   |   Longitud: 16.474760

Registrerat på adressen


Lagrådsgatan 28 lgh 1223
632 35 Eskilstuna

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Karl Börje kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Karl Börje hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Karl Börjes bostad


Fakta om bostaden

Antal rum: 1

Kökstyp: Kokskåp

Boarea: 44 kvm

Bostadskategori: Specialbostad för äldre eller funktionshindrade

Byggår: 1968

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Karl Börje har inga bolagsengagemang


Mer om Karl Börje


Födelsedatum

1927-12-09

Karl Börje Lemrell registrerades som avliden 2026-02-13. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Karl Börje Lemrell är en man på 98 år som bor på Lagrådsgatan 28 lgh 1223 i Eskilstuna. Där har han bott i 1 år och 97 dagar sedan han flyttade in den 1 april 2025. Han har en särskild adress registrerad på Kungsvägen 4 A lgh 1301 i Eskilstuna.

På Karl Börjes postnummer, 632 35, är medelinkomsten 194 732 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 7,89 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Karl Börje och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Eskilstuna där Karl Börje ingår.

Karl Börje bor tillsammans med Karin Linnea Margareta Hansson. Hon är en 90 årig kvinna som flyttade in den 18 maj 2026 och har bott där totalt 50 dagar. Han är inte gift.

På Karl Börjes nästa födelsedag fyller han 99 år. Den inträffar om 155 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 100 år om 1 år och 155 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 205 dagar.

Namnet Karl är 'Nordiskt (germanskt) namn, samma ord som substantivet karl (urspr. ’fri man’)'.

Karl Börje har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Karl Börje i Sverige Börje Ahlstedt i Lidingö, Karl Faxby i Sundsvall och Karl Moraeus i Orsa.

Informationen om Karl Börje kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Karl Börje Lemrell