8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-11-02

Maj-Britt Elisabet Dahlström

Maj-Britt Elisabet registrerades som avliden 2026-09-21.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om henne när hon fortfarande var vid liv här nedan.

Årsinkomst: Kolla Maj-Britt Elisabets lön anonymt

Personnummer: 19280730- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 30 juli 1928

Juridiskt kön: Kvinna

Namnsdag: 19 november

Stjärntecken: Lejonet

Namnregistrering

Personnamn: Maj-Britt Elisabet Dahlström

Förnamn: Maj-Britt Elisabet

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Dahlström

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2004-10-27

Gatuadress: Gjuterigatan 52 B lgh 1101

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 1 från vänster

Postnummer: 271 44

Postort: Ystad

Distrikt: Ystad

Församling: Ystad-Sövestads församling (128601)

Kommun: Ystad (1286)

Län: Skåne (12)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Maj-Britt Elisabet Dahlström är en kvinna på 98 år som bor på Gjuterigatan 52 B lgh 1101 i Ystad. bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Där har hon bott i 22 år och 6 dagar sedan hon flyttade in den 27 oktober 2004. Hon har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Maj-Britt Elisabet Dahlström?

Vad tjänar Maj-Britt Elisabet?

Karta & vägbeskrivning till Gjuterigatan 52 B lgh 1101

Latitud: 55.425440   |   Longitud: 13.806690

Registrerat på adressen


Gjuterigatan 52 B lgh 1101
271 44 Ystad

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Maj-Britt Elisabet kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Maj-Britt Elisabet hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Maj-Britt Elisabets bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 73 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1988

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Maj-Britt Elisabet har inga bolagsengagemang


Mer om Maj-Britt Elisabet


Födelsedatum

1928-07-30

Maj-Britt Elisabet Dahlström registrerades som avliden 2026-09-21. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om henne när hon fortfarande var vid liv här nedan.

Maj-Britt Elisabet Dahlström är en kvinna på 98 år som bor på Gjuterigatan 52 B lgh 1101 i Ystad. bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Där har hon bott i 22 år och 6 dagar sedan hon flyttade in den 27 oktober 2004. Hon har inte någon särskild adress registrerad.

På Maj-Britt Elisabets postnummer, 271 44, är medelinkomsten 362 871 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,94 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Maj-Britt Elisabet och hennes grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Ystad där Maj-Britt Elisabet ingår. Maj-Britt Elisabets lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 36.

Maj-Britt Elisabet bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Hon är inte gift.

På Maj-Britt Elisabets nästa födelsedag fyller hon 99 år. Den inträffar om 270 dagar. Hennes nästa jubileum är när hon fyller 100 år om 1 år och 271 dagar (en söndag), och vill du gratulera henne på hennes namnsdag infaller den om 17 dagar.

Namnet Elisabet är 'Bibliskt namn, eg. grekisk ombildning av ett hebreiskt namn med bet. ’Gud är fullkomlighet’'.

Maj-Britt Elisabet har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Maj-Britt Elisabet i Sverige Christina Alma Elisabet Schollin Wahlgren i Lidingö, Elisabet Ernblad i Flyinge och Elisabet Frerot Södergren i Stocksund.

Informationen om Maj-Britt Elisabet kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Maj-Britt Elisabet Dahlström