7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-17

Per Holger Axman

Årsinkomst: Kolla Per Holgers lön anonymt

Personnummer: 19300107- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 96 år

Födelsedag: 7 januari 1930

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 1 augusti

Stjärntecken: Stenbocken

Namnregistrering

Personnamn: Per Holger Axman

Förnamn: Per Holger

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Axman

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2018-10-05

Gatuadress: Västeräng 18 B

Postnummer: 790 23

Postort: Svärdsjö

Distrikt: Svärdsjö

Församling: Svärdsjö församling (208008)

Kommun: Falun (2080)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Per Holger Axman är 96 år gammal och bor på Västeräng 18 B i Svärdsjö. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 69 kvm . Där har han bott i 7 år och 255 dagar sedan han flyttade in den 5 oktober 2018. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Per Holger Axman?

Vad tjänar Per Holger?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Per Holgers
Kreditstatus?

Nyfiken på Per Holgers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Västeräng 18 B

Latitud: 60.743294   |   Longitud: 15.901380

Registrerat på adressen


Västeräng 18 B
790 23 Svärdsjö

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Per Holger kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Per Holger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Per Holgers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 2

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 69 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Per Holger har inga bolagsengagemang


Mer om Per Holger


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

96 år (och 161 dagar)

Födelsedag

07 januari (en torsdag om 204 dagar)

Födelsedatum

1930-01-07 (en tisdag för 35 225 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 100 år om 3 år och 204 dagar (en måndag)

Per Holger Axman är 96 år gammal och bor på Västeräng 18 B i Svärdsjö. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 69 kvm . Där har han bott i 7 år och 255 dagar sedan han flyttade in den 5 oktober 2018. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 790 23, som är Per Holgers bostadsområde, är medelinkomsten 361 786 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,07 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Falun där Per Holgers ingår. Per Holgers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 29.

Per Holger bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Per Holger är inte gift.

Per Holger har namnsdag om 45 dagar och nästa födelsedag inträffar om 204 dagar då han fyller 97 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 100 år om 3 år och 204 dagar (en måndag).

Namnet Per är 'Svensk form av det latinska namnet Pe´trus (urspr. grekiskt och eg. en övers. av arameiskans Kefas ’klippa’)'.

Per Holger har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Per Holger i Sverige Holger Berg Luuk i Stockholm, Per Gessle i Halmstad och Per Elofsson i Röbäck.

Informationen om Per Holger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Per Holger Axman