7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-01

Walther Bertram Zimmermann

Walther registrerades som avliden 2026-02-26.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19330130- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 30 januari 1933

Juridiskt kön: Man

Stjärntecken: Vattumannen

Namnregistrering

Personnamn: Walther Bertram Zimmermann

Förnamn: Walther Bertram

Tilltalsnamn: Walther

Efternamn: Zimmermann

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 1998-09-01

Gatuadress: Älvbrovägen 59

Postnummer: 774 35

Postort: Avesta

Distrikt: Avesta

Församling: Avesta församling (208401)

Kommun: Avesta (2084)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Walther

Walther Zimmermann är en man på 93 år som bor på Älvbrovägen 59 i Avesta. Walthers bostad är en villa på 155 kvm . Där har han bott i 27 år och 303 dagar sedan han flyttade in den 1 september 1998. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Walther

Informationen om Walther kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Walther Zimmermann?

Vad tjänar Walther?

Karta & vägbeskrivning till Älvbrovägen 59

Latitud: 60.157644   |   Longitud: 16.146229

Registrerat på adressen


Älvbrovägen 59
774 35 Avesta

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Walther kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Walther hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Walthers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 155 kvm

Byggår: 1920

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Walther har inga bolagsengagemang


Mer om Walther


Födelsedatum

1933-01-30

Walther Zimmermann registrerades som avliden 2026-02-26. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Walther Zimmermann är en man på 93 år som bor på Älvbrovägen 59 i Avesta. Walthers bostad är en villa på 155 kvm . Där har han bott i 27 år och 303 dagar sedan han flyttade in den 1 september 1998. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Walthers postnummer, 774 35, är medelinkomsten 413 203 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,56 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Walther och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Avesta där Walther ingår.

Walther bor tillsammans med Kristina Zimmermann. Hon är en 83 årig kvinna som flyttade in den 1 september 1998 och har bott där totalt 27 år och 303 dagar. Han är gift.

På Walthers nästa födelsedag fyller han 94 år. Den inträffar om 213 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 100 år om 6 år och 213 dagar (en söndag). Han har ingen namnsdag i almanackan, utan får fira den 1 januari (om 184 dagar) tillsammans med alla andra som saknar en särskild dag för sitt namn.

Walther har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Walther i Sverige Walther Wingefors i Karlstad, Walther Cederholm i Stockholm och Walther Jess i Eskilstuna.

Informationen om Walther kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Walther Zimmermann