7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-08-29

Karl Östen Axelsson

Östen registrerades som avliden 2026-07-17.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Årsinkomst: Kolla Östens lön anonymt

Personnummer: 19330610- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 10 juni 1933

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 26 augusti

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Karl Östen Axelsson

Förnamn: Karl Östen

Tilltalsnamn: Östen

Efternamn: Axelsson

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2023-03-16

Gatuadress: Haramossevägen 2 lgh 1120

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 20 från vänster

Postnummer: 434 61

Postort: Kungsbacka

Distrikt: Tölö

Församling: Tölö församling (138402)

Kommun: Kungsbacka (1384)

Län: Halland (13)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Östen

Östen Axelsson är en man på 93 år som bor på Haramossevägen 2 lgh 1120 i Kungsbacka. Där har han bott i 3 år och 166 dagar sedan han flyttade in den 16 mars 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Östen

Informationen om Östen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Östen Axelsson?

Vad tjänar Östen?

Karta & vägbeskrivning till Haramossevägen 2 lgh 1120

Latitud: 57.522571   |   Longitud: 12.078969

Registrerat på adressen


Haramossevägen 2 lgh 1120
434 61 Kungsbacka

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Östen kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Östen hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Östens bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Antal rum: 1

Kökstyp: Kokskåp

Boarea: 32 kvm

Bostadskategori: Specialbostad för äldre eller funktionshindrade

Byggår: 2022

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Östen har inga bolagsengagemang


Mer om Östen


Födelsedatum

1933-06-10

Östen Axelsson registrerades som avliden 2026-07-17. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Östen Axelsson är en man på 93 år som bor på Haramossevägen 2 lgh 1120 i Kungsbacka. Där har han bott i 3 år och 166 dagar sedan han flyttade in den 16 mars 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Östens postnummer, 434 61, är medelinkomsten 432 383 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,67 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Östen och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Kungsbacka där Östen ingår. Östens lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 88.

Östen bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.

På Östens nästa födelsedag fyller han 94 år. Den inträffar om 285 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 100 år om 6 år och 285 dagar (en fredag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 362 dagar.

Namnet Östen är 'Nordiskt namn, trol. sammansatt av ord med bet. ’lycka’ och ’sten’'.

Östen har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Östen i Sverige Östen Andersson i Mölndal, Östen Ådrén i Malmö och Östen Bysén i Växjö.

Informationen om Östen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Östen Axelsson