7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-29

Arne Harry Arnström

Harry registrerades som avliden 2026-02-04.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19330922- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 22 september 1933

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 oktober

Stjärntecken: Jungfrun

Namnregistrering

Personnamn: Arne Harry Arnström

Förnamn: Arne Harry

Tilltalsnamn: Harry

Efternamn: Arnström

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 1965-07-08

Gatuadress: Färentunagränd 53

Postnummer: 194 55

Postort: Upplands Väsby

Distrikt: Hammarby

Församling: Hammarby församling (011402)

Kommun: Upplands Väsby (0114)

Län: Stockholm (01)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Harry

Harry Arnström är 92 år och bosatt på Färentunagränd 53 i Upplands Väsby. Han bor i ett kedjehus på 103 kvm . Där har han bott i 61 år och 21 dagar sedan han flyttade in den 8 juli 1965. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Harry

Informationen om Harry kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Harry Arnström?

Vad tjänar Harry?

Karta & vägbeskrivning till Färentunagränd 53

Latitud: 59.531313   |   Longitud: 17.938526

Registrerat på adressen


Färentunagränd 53
194 55 Upplands Väsby

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Harry kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Harry hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Harrys bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Kedjehus

Boarea: 103 kvm

Byggår: 1970

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Harry har inga bolagsengagemang


Mer om Harry


Födelsedatum

1933-09-22

Harry Arnström registrerades som avliden 2026-02-04. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Harry Arnström är 92 år och bosatt på Färentunagränd 53 i Upplands Väsby. Han bor i ett kedjehus på 103 kvm . Där har han bott i 61 år och 21 dagar sedan han flyttade in den 8 juli 1965. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I området som han bor just nu, på postnummer 194 55, är medelinkomsten 451 414 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,43 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Upplands Väsby där Harry ingår.

Harry bor tillsammans med Gertrud Hildegard Arnström. Hon har bott på Färentunagränd 53 i totalt 65 år och 269 dagar sedan hon först registrerades på adressen den 2 november 1960. Han är gift.

Harry fyller 93 år om 55 dagar och har namnsdag om 73 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 100 år om 7 år och 55 dagar (en torsdag).

Namnet Harry är 'Engelsk smekform av Henry (= Henrik)'.

Harry har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Harry i Sverige Harry Franzén i Röstånga, Harry Liv i Jönköping och Harry Flam i Stockholm.

Informationen om Harry kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Harry Arnström