Personuppgifter

Senast uppdaterad
2023-12-02

Lars Gösta Andersson

Personnummer: 19340520-XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 89 år

Födelsedag: 20 maj 1934

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Lars Gösta Andersson

Förnamn: Lars Gösta

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2005-03-10

Gatuadress: Kaptensgatan 15 B lgh 1101

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 1 från vänster

Postnummer: 504 31

Postort: Borås

Församling: Borås Caroli församling (149001)

Kommun: Borås (1490)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

I Borås, som är Lars Anderssons hemkommun, finns det 2 056 inkomstmiljonärer Andelen med betalningsanmärkningar i hans postnummer 504 31 är 8,8 % och medelinkomsten är 331 562 kr per år. Kvinnornas snittinkomst i detta... Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Andersson?

Vad tjänar Lars?

NYHET!

Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Kaptensgatan 15 B lgh 1101

Latitud: 57.71318   |   Longitud: 12.92509

Registrerat på adressen


Kaptensgatan 15 B lgh 1101
504 31 Borås

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen. I kommunen finns det 7089 hundar registrerade.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun Borås. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?


Bolagsengagemang | 0 st

Lars har inga bolagsengagemang


Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

89 år (och 196 dagar)

Födelsedag

20 maj (en måndag om 170 dagar)

Födelsedatum

1934-05-20 (en söndag för 32 703 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 0 år och 170 dagar (en måndag)

I Borås, som är Lars Anderssons hemkommun, finns det 2 056 inkomstmiljonärer Andelen med betalningsanmärkningar i hans postnummer 504 31 är 8,8 % och medelinkomsten är 331 562 kr per år. Kvinnornas snittinkomst i detta postnummer uppgår till 75,6 % av männens, medan snittet för hela Sverige är 73,7 %.

Lars Andersson är folkbokförd i Borås kommun på Kaptensgatan 15 B lägenhet 1101 i postorten Borås. Hans bostad är belägen i Borås Caroli församling. Antal mantalsskrivna på adressen är 2 personer, Lars Andersson (89 år) och Siv Andersson (86 år).

När Lars Andersson såg dagens ljus för första gången var Per Albin Hansson (Socialdemokraterna) Sveriges statsminister. Det året uppgick vår befolkning till 6 233 090 personer och svenska mästare i herrarnas fotboll blev Hälsingborgs IF. Han föddes på våren i stjärntecknet oxe (Hundens år enligt kinesiskt horoskop). Han är 30-talist. Namnet Lars betyder 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'. Hans namnsdag inträffar om 252 dagar och om 170 dagar fyller han 90 år. Han är gift.

Lars har inga bolagsengagemang.

Det görs över 100 miljoner personsökningar på Ratsit varje år och de tre mest eftersökta i Borås kommun den senaste månaden är Elof Reimar Westerlind, James Keene och Emma Qvist Kocian. Se topplistan över alla mest eftersökta i Borås kommun här. Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lars i Sverige Lars Winnerbäck i Stockholm, Lars Kronér i Göteborg och Lars Lerin i Hammarö.

Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Borås där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 28.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.