7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-26

Lars Gunnar Olausson

Årsinkomst: Kolla Lars lön anonymt

Personnummer: 19341024- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 91 år

Födelsedag: 24 oktober 1934

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Skorpionen

Namnregistrering

Personnamn: Lars Gunnar Olausson

Förnamn: Lars Gunnar

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Olausson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2001-11-26

Gatuadress: Kilsnäs 283

Postnummer: 471 72

Postort: Hjälteby

Församling: Valla församling (141901)

Kommun: Tjörn (1419)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

Lars Olausson är en 91 årig man och bosatt på Kilsnäs 283 i Hjälteby. Hans bostad är en villa på 95 kvm . Han flyttade in på adressen den 26 november 2001 och har sammanlagt bott där i 24 år och 242 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Olausson?

Vad tjänar Lars?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Kilsnäs 283

Latitud: 58.073744   |   Longitud: 11.731717

Registrerat på adressen


Kilsnäs 283
471 72 Hjälteby

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 95 kvm

Byggår: 1961

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Lars har inga bolagsengagemang


Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

91 år (och 275 dagar)

Födelsedag

24 oktober (en lördag om 90 dagar)

Födelsedatum

1934-10-24 (en onsdag för 33 513 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 100 år om 8 år och 90 dagar (en tisdag)

Lars Olausson är en 91 årig man och bosatt på Kilsnäs 283 i Hjälteby. Hans bostad är en villa på 95 kvm . Han flyttade in på adressen den 26 november 2001 och har sammanlagt bott där i 24 år och 242 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Lars bostadsområde, på postnummer 471 72, är 427 390 kr per år och 3,86 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Tjörn där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 33.

Förutom Lars bor också Irma Olausson på adressen. Där har hon bott i 24 år och 242 dagar sedan hon först registrerades där den 26 november 2001. Lars är gift med Irma Olausson .

Lars nästa födelsedag är om 90 dagar då han fyller 92 år. Hans namnsdag är om 15 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 100 år om 8 år och 90 dagar (en tisdag).

Namnet Lars är 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'.

Lars har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lars i Sverige Lars Leijonborg i Stockholm, Lars Hellman i Sundsvall och Lars Kronér i Torslanda.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lars Olausson