7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-10

Sven-Otto Artur Norinder

Sven-Otto Artur registrerades som avliden 2026-04-06.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19360331- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 31 mars 1936

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 13 april

Stjärntecken: Väduren

Namnregistrering

Personnamn: Sven-Otto Artur Norinder

Förnamn: Sven-Otto Artur

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Norinder

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 1998-12-02

Gatuadress: Enplansvägen 1

Postnummer: 302 91

Postort: Halmstad

Distrikt: Söndrum

Församling: Söndrum-Vapnö församling (138009)

Kommun: Halmstad (1380)

Län: Halland (13)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Sven-Otto Artur Norinder är 90 år och bosatt på Enplansvägen 1 i Halmstad. Han bor i en villa på 186 kvm . Där har han bott i 27 år och 220 dagar sedan han flyttade in den 2 december 1998. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Sven-Otto Artur Norinder?

Vad tjänar Sven-Otto Artur?

Karta & vägbeskrivning till Enplansvägen 1

Latitud: 56.651762   |   Longitud: 12.803224

Registrerat på adressen


Enplansvägen 1
302 91 Halmstad

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Sven-Otto Artur kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Sven-Otto Artur hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Sven-Otto Arturs bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 186 kvm

Byggår: 1972

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Sven-Otto Artur har inga bolagsengagemang


Mer om Sven-Otto Artur


Födelsedatum

1936-03-31

Sven-Otto Artur Norinder registrerades som avliden 2026-04-06. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Sven-Otto Artur Norinder är 90 år och bosatt på Enplansvägen 1 i Halmstad. Han bor i en villa på 186 kvm . Där har han bott i 27 år och 220 dagar sedan han flyttade in den 2 december 1998. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I området som han bor just nu, på postnummer 302 91, är medelinkomsten 558 426 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,14 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Halmstad där Sven-Otto Artur ingår.

Sven-Otto Artur bor tillsammans med Karin Kristina Augusta Norinder. Hon har bott på Enplansvägen 1 i totalt 27 år och 220 dagar sedan hon först registrerades på adressen den 2 december 1998. Han är gift.

Sven-Otto Artur fyller 91 år om 264 dagar och har namnsdag om 277 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 100 år om 9 år och 265 dagar (en måndag).

Namnet Artur är 'Engelskt namn av keltiskt ursprung (möjl. med latinsk bakgrund)'.

Sven-Otto Artur har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sven-Otto Artur i Sverige Artur Potocki i Laholm, Sven-Otto Grahn i Mölle och Sven-Otto Allard i Stockholm.

Informationen om Sven-Otto Artur kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Sven-Otto Artur Norinder