7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Rune Lennart Friström
Årsinkomst: Kolla Rune Lennarts lön anonymt
Personnummer: 19360920-
Ålder: 89 år
Födelsedag: 20 september 1936
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 24 november
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Rune Lennart Friström
Förnamn: Rune Lennart
Tilltalsnamn: Finns ej registrerat
Efternamn: Friström
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1982-05-05
Gatuadress: Stenåkergatan 8
Postnummer: 432 57
Postort: Varberg
Distrikt: Träslöv
Församling: Träslövs församling (138302)
Kommun: Varberg (1383)
Län: Halland (13)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om
Rune Lennart Friström är en man på 89 år som bor på Stenåkergatan 8 i Varberg. bostad är ett kedjehus på 138 kvm . Där har han bott i 44 år och 54 dagar sedan han flyttade in den 5 maj 1982. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om
Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Stenåkergatan 8
Registrerat på adressen
432 57 Varberg
Telefonnummer
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Rune Lennart kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Rune Lennart hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rune Lennarts bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Kedjehus
Boarea: 138 kvm
Byggår: 1978
Bolagsengagemang | 0 st
Rune Lennart har inga bolagsengagemang
Mer om Rune Lennart
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
89 år (och 281 dagar)
Födelsedag
20 september (en söndag om 84 dagar)
Födelsedatum
1936-09-20 (en söndag för 32 788 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 90 år om 84 dagar (en söndag)
Rune Lennart Friström är en man på 89 år som bor på Stenåkergatan 8 i Varberg. bostad är ett kedjehus på 138 kvm . Där har han bott i 44 år och 54 dagar sedan han flyttade in den 5 maj 1982. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Rune Lennarts postnummer, 432 57, är medelinkomsten 476 288 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 0,21 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Rune Lennart och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Varberg där Rune Lennart ingår. Rune Lennarts lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 91.
Rune Lennart bor tillsammans med Sonja Petersson. Hon är en 76 årig kvinna som flyttade in den 6 juli 1989 och har bott där totalt 36 år och 357 dagar. Han är inte gift.
På Rune Lennarts nästa födelsedag fyller han 90 år. Den inträffar om 84 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 84 dagar (en söndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 149 dagar.
Namnet Rune är 'Nordiskt namn, trol. bildat till kvinnonamnet Runa (kortform av namn på Run- ’hemlighet’)'.
Rune Lennart har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Rune Lennart i Sverige Lennart Jansson i Djurhamn, Rune Tedfors i Huskvarna och Rune Tegelstaden i Katrineholm.
Informationen om Rune Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Rune Lennart Friström
Var bor Rune Lennart?
Hur gammal är Rune Lennart?
Rune Lennart Friström är 89 år gammal och föddes den 20 september 1936. Han fyller 90 år den 20 september.
Har Rune Lennart några bolagsengagemang?
Rune Lennart har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Rune Lennart några fordon?
Är Rune Lennart gift?
Rune Lennart är inte gift.
Vilket telefonnummer har Rune Lennart?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Rune Lennart.
Vilket stjärntecken har Rune Lennart?
Rune Lennart har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Rune Lennart folkbokförd?
Rune Lennart Friström är folkbokförd i Varberg kommun.
Vilket län tillhör Rune Lennart?
Rune Lennart Friström tillhör Halland.
Vilken församling tillhör Rune Lennart?
Rune Lennart Friström tillhör Träslövs församling.