7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-11

Dagny Ebba Iris Axelsson

Årsinkomst: Kolla Dagnys lön anonymt

Personnummer: 19380123- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 88 år

Födelsedag: 23 januari 1938

Juridiskt kön: Kvinna

Namnsdag: 11 september

Stjärntecken: Vattumannen

Namnregistrering

Personnamn: Dagny Ebba Iris Axelsson

Förnamn: Dagny Ebba Iris

Tilltalsnamn: Dagny

Efternamn: Axelsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2020-02-21

Gatuadress: Po Amnérs väg 1 lgh 1106

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 6 från vänster

Postnummer: 387 35

Postort: Borgholm

Distrikt: Borgholm

Församling: Borgholms församling (088501)

Kommun: Borgholm (0885)

Län: Kalmar (08)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Dagny

Dagny Axelsson är en 88 årig kvinna och bosatt på Po Amnérs väg 1 lgh 1106 i Borgholm. Hennes bostad är en lägenhet med 3 rum på 70 kvm . Hon flyttade in på adressen den 21 februari 2020 och har sammanlagt bott där i 6 år och 140 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Dagny

Informationen om Dagny kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Dagny Axelsson?

Vad tjänar Dagny?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Dagnys
Kreditstatus?

Nyfiken på Dagnys Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Po Amnérs väg 1 lgh 1106

Latitud: 56.880952   |   Longitud: 16.666301

Registrerat på adressen


Po Amnérs väg 1 lgh 1106
387 35 Borgholm

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Dagny kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Dagny hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Dagnys bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 70 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 2020

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
BoSams kooperativ hyresrättsförening Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Dagny


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

88 år (och 169 dagar)

Födelsedag

23 januari (en lördag om 196 dagar)

Födelsedatum

1938-01-23 (en söndag för 32 311 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 1 år och 196 dagar (en söndag)

Dagny Axelsson är en 88 årig kvinna och bosatt på Po Amnérs väg 1 lgh 1106 i Borgholm. Hennes bostad är en lägenhet med 3 rum på 70 kvm . Hon flyttade in på adressen den 21 februari 2020 och har sammanlagt bott där i 6 år och 140 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Dagnys bostadsområde, på postnummer 387 35, är 357 551 kr per år och 2,96 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Borgholm där Dagnys ingår. Dagnys lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 17.

Dagny bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Dagny är inte gift.

Dagnys nästa födelsedag är om 196 dagar då hon fyller 89 år. Hennes namnsdag är om 62 dagar och hennes nästa jubileum är när hon fyller 90 år om 1 år och 196 dagar (en söndag).

Namnet Dagny är 'Nordiskt namn, sammansatt av dag och ny'.

Dagny har 1 bolagsengagemang ( BoSams kooperativ hyresrättsförening ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Dagny i Sverige Dagny Lundberg i Tollarp, Dagny Nelson i Ängelholm och Dagny Dragstedt i Varberg.

Informationen om Dagny kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Dagny Axelsson