7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-26

Klas Lennart Åberg

Lennart registrerades som avliden 2026-02-10.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19380707- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 7 juli 1938

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 28 september

Stjärntecken: Kräftan

Namnregistrering

Personnamn: Klas Lennart Åberg

Förnamn: Klas Lennart

Tilltalsnamn: Lennart

Efternamn: Åberg

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 1964-04-27

Gatuadress: Kopparplan 1

Postnummer: 774 97

Postort: Fors

Distrikt: Folkärna

Församling: Folkärna församling (208404)

Kommun: Avesta (2084)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lennart

Lennart Åberg är 87 år gammal och bor på Kopparplan 1 i Fors. Hans bostad är ett kedjehus på 75 kvm . Där har han bott i 62 år och 60 dagar sedan han flyttade in den 27 april 1964. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Lennart

Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lennart Åberg?

Vad tjänar Lennart?

Karta & vägbeskrivning till Kopparplan 1

Latitud: 60.206914   |   Longitud: 16.308677

Registrerat på adressen


Kopparplan 1
774 97 Fors

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lennart kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lennart hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lennarts bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Kedjehus

Boarea: 75 kvm

Byggår: 1952

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Lennart har inga bolagsengagemang


Mer om Lennart


Födelsedatum

1938-07-07

Lennart Åberg registrerades som avliden 2026-02-10. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Lennart Åberg är 87 år gammal och bor på Kopparplan 1 i Fors. Hans bostad är ett kedjehus på 75 kvm . Där har han bott i 62 år och 60 dagar sedan han flyttade in den 27 april 1964. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 774 97, som är Lennarts bostadsområde, är medelinkomsten 405 789 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,47 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Avesta där Lennarts ingår.

Lennart bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Lennart är inte gift.

Lennart har namnsdag om 94 dagar och nästa födelsedag inträffar om 11 dagar då han fyller 88 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 2 år och 11 dagar (en fredag).

Namnet Lennart är 'Lågtysk form av Leonard'.

Lennart har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lennart i Sverige Lennart Jansson i Djurhamn, Lennart Pettersson i Björklinge och Lennart Jähkel i Stockholm.

Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lennart Åberg