7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-17

Karl Gunnar Håll

Årsinkomst: Kolla Karl Gunnars lön anonymt

Personnummer: 19400430- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 86 år

Födelsedag: 30 april 1940

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 28 januari

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Karl Gunnar Håll

Förnamn: Karl Gunnar

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Håll

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1966-10-10

Gatuadress: Bråmåbovägen 41

Postnummer: 792 90

Postort: Sollerön

Församling: Mora församling (206201)

Kommun: Mora (2062)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Karl Gunnar Håll är en man på 86 år som bor på Bråmåbovägen 41 i Sollerön. bostad är ett lantbruk på 112 kvm . Där har han bott i 59 år och 250 dagar sedan han flyttade in den 10 oktober 1966. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Karl Gunnar Håll?

Vad tjänar Karl Gunnar?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Karl Gunnars
Kreditstatus?

Nyfiken på Karl Gunnars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Bråmåbovägen 41

Latitud: 60.912946   |   Longitud: 14.640260

Registrerat på adressen


Bråmåbovägen 41
792 90 Sollerön

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
HÅLL, KARL GUNNAR Status Aktiv
Ansvarig Karl Gunnar Håll (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Karl Gunnar Håll (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2021-07-30 (4 år) Ägare Lisbeth Maria Birgitta Håll Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2021-07-30 (4 år) Lisbeth Maria Birgitta Håll Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Karl Gunnar kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Karl Gunnar hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Karl Gunnars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Lantbruk

Boarea: 112 kvm

Byggår: 1967

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
HÅLL, KARL GUNNAR Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Karl Gunnar


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

86 år (och 48 dagar)

Födelsedag

30 april (en fredag om 317 dagar)

Födelsedatum

1940-04-30 (en tisdag för 31 459 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 3 år och 317 dagar (en tisdag)

Karl Gunnar Håll är en man på 86 år som bor på Bråmåbovägen 41 i Sollerön. bostad är ett lantbruk på 112 kvm . Där har han bott i 59 år och 250 dagar sedan han flyttade in den 10 oktober 1966. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Karl Gunnars postnummer, 792 90, är medelinkomsten 375 628 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,44 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Karl Gunnar och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Karl Gunnar ingår. Karl Gunnars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 42.

Karl Gunnar bor tillsammans med Lisbeth Maria Birgitta Håll. Hon är en 81 årig kvinna som flyttade in den 10 oktober 1966 och har bott där totalt 59 år och 250 dagar. På adressen finns en hund (som Karl Gunnar inte är ägare till). Han är gift med Lisbeth Maria Birgitta Håll .

På Karl Gunnars nästa födelsedag fyller han 87 år. Den inträffar om 317 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 3 år och 317 dagar (en tisdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 225 dagar.

Namnet Karl är 'Nordiskt (germanskt) namn, samma ord som substantivet karl (urspr. ’fri man’)'.

Karl Gunnar har 1 bolagsengagemang ( HÅLL, KARL GUNNAR ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Karl Gunnar i Sverige Gunnar Schäfer i Kalmar, Karl Faxby i Sundsvall och Karl Moraeus i Orsa.

Informationen om Karl Gunnar kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Karl Gunnar Håll