7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-15

Kjell Göran Jönsson

Årsinkomst: Kolla Görans lön anonymt

Personnummer: 19430703- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 83 år

Födelsedag: 3 juli 1943

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 23 april

Stjärntecken: Kräftan

Namnregistrering

Personnamn: Kjell Göran Jönsson

Förnamn: Kjell Göran

Tilltalsnamn: Göran

Efternamn: Jönsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2017-11-28

Gatuadress: Årstavägen 66 lgh 1104

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 4 från vänster

Postnummer: 120 54

Postort: Årsta

Distrikt: Enskede

Församling: Enskede-Årsta församling (018034)

Kommun: Stockholm (0180)

Län: Stockholm (01)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Göran

Göran Jönsson är en 83 årig man och bosatt på Årstavägen 66 lgh 1104 i Årsta. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Han flyttade in på adressen den 28 november 2017 och har sammanlagt bott där i 8 år och 229 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Göran

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Göran Jönsson?

Vad tjänar Göran?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Görans
Kreditstatus?

Nyfiken på Görans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Årstavägen 66 lgh 1104

Latitud: 59.297869   |   Longitud: 18.049068

Registrerat på adressen


Årstavägen 66 lgh 1104
120 54 Årsta

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Göran kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Göran hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Görans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 73 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1946

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Brick-bay AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot, Ordförande 25-50% 2024
Bostadsrättsföreningen Svärdlången 7 Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelsesuppleant 0

Mer om Göran


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

83 år (och 12 dagar)

Födelsedag

03 juli (en lördag om 353 dagar)

Födelsedatum

1943-07-03 (en lördag för 30 328 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 6 år och 353 dagar (en söndag)

Göran Jönsson är en 83 årig man och bosatt på Årstavägen 66 lgh 1104 i Årsta. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Han flyttade in på adressen den 28 november 2017 och har sammanlagt bott där i 8 år och 229 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Görans bostadsområde, på postnummer 120 54, är 444 873 kr per år och 2,65 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Stockholm där Görans ingår. Görans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 40.

Förutom Göran bor också Solveig Jönsson på adressen. Där har hon bott i 8 år och 228 dagar sedan hon först registrerades där den 29 november 2017. Göran är gift med Solveig Jönsson .

Görans nästa födelsedag är om 353 dagar då han fyller 84 år. Hans namnsdag är om 282 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 6 år och 353 dagar (en söndag).

Namnet Göran är 'Yngre form av Örjan'.

Göran har 2 bolagsengagemang ( Brick-bay AB och Bostadsrättsföreningen Svärdlången 7 ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Göran i Sverige Göran Lindström i Vessigebro, Göran Grejder i Årsta och Göran Persson i Stjärnhov.

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Göran Jönsson