7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-27

Allan Henry Reinhold Prosén

Årsinkomst: Kolla Henrys lön anonymt

Personnummer: 19430903- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 82 år

Födelsedag: 3 september 1943

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 19 januari

Stjärntecken: Jungfrun

Namnregistrering

Personnamn: Allan Henry Reinhold Prosén

Förnamn: Allan Henry Reinhold

Tilltalsnamn: Henry

Efternamn: Prosén

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2018-11-12

Gatuadress: Snibbvägen 8 C

Postnummer: 785 30

Postort: Gagnef

Distrikt: Gagnef

Församling: Gagnefs församling (202602)

Kommun: Gagnef (2026)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Henry

Henry Prosén är en 82 årig man och bosatt på Snibbvägen 8 C i Gagnef. Han flyttade in på adressen den 12 november 2018 och har sammanlagt bott där i 7 år och 227 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Henry

Informationen om Henry kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Henry Prosén?

Vad tjänar Henry?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Henrys
Kreditstatus?

Nyfiken på Henrys Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Snibbvägen 8 C

Latitud: 60.592858   |   Longitud: 15.067057

Registrerat på adressen


Snibbvägen 8 C
785 30 Gagnef

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Prosén, Henry Status Aktiv
Ansvarig Allan Henry Reinhold Prosén (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Allan Henry Reinhold Prosén (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
PUDEL,MELLAN Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2007-07-24 (18 år) Ägare Anita Prosén Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2007-07-24 (18 år) Anita Prosén Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Henry kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Henry hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Henrys bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Boarea: 79 kvm

Byggår: 1988

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Prosén, Henry Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Henry


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

82 år (och 297 dagar)

Födelsedag

03 september (en torsdag om 68 dagar)

Födelsedatum

1943-09-03 (en fredag för 30 248 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 7 år och 68 dagar (en lördag)

Henry Prosén är en 82 årig man och bosatt på Snibbvägen 8 C i Gagnef. Han flyttade in på adressen den 12 november 2018 och har sammanlagt bott där i 7 år och 227 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Henrys bostadsområde, på postnummer 785 30, är 376 028 kr per år och 2,96 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Gagnef där Henrys ingår. Henrys lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 15.

Förutom Henry bor också Anita Prosén på adressen. Där har hon bott i 7 år och 227 dagar sedan hon först registrerades där den 12 november 2018. På adressen finns också en hund registrerad som Henry inte är ägare till. Henry är gift med Anita Prosén .

Henrys nästa födelsedag är om 68 dagar då han fyller 83 år. Hans namnsdag är om 206 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 7 år och 68 dagar (en lördag).

Henry har 1 bolagsengagemang ( Prosén, Henry ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Henry i Sverige Henry Larsson i Malmö, Henry Cederholm i Halmstad och Henry Juhojuntti i Haparanda.

Informationen om Henry kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Henry Prosén