7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-26
Sven Ingvar Hallin
Årsinkomst: Kolla Svens lön anonymt
Personnummer: 19440714-
Ålder: 81 år
Födelsedag: 14 juli 1944
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 5 december
Stjärntecken: Kräftan
Namnregistrering
Personnamn: Sven Ingvar Hallin
Förnamn: Sven Ingvar
Tilltalsnamn: Sven
Efternamn: Hallin
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1970-08-17
Gatuadress: Rombovägen 7
Postnummer: 792 75
Postort: Färnäs
Församling: Mora församling (206201)
Kommun: Mora (2062)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Sven
Sven Hallin är en 81 årig man och bosatt på Rombovägen 7 i Färnäs. Hans bostad är en villa på 162 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 augusti 1970 och har sammanlagt bott där i 55 år och 313 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Sven
Informationen om Sven kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Rombovägen 7
Registrerat på adressen
792 75 Färnäs
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 2 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Sven Ingvar Hallin (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Sven Ingvar Hallin (Innehavare) | Kolla lön direkt |
|
Ansvarig Sven Ingvar Hallin (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Sven Ingvar Hallin (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Sven kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Sven hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Svens bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 162 kvm
Byggår: 1975
Bolagsengagemang | 2 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 | ||||
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Sven
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
81 år (och 347 dagar)
Födelsedag
14 juli (en tisdag om 18 dagar)
Födelsedatum
1944-07-14 (en fredag för 29 932 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 90 år om 8 år och 18 dagar (en fredag)
Sven Hallin är en 81 årig man och bosatt på Rombovägen 7 i Färnäs. Hans bostad är en villa på 162 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 augusti 1970 och har sammanlagt bott där i 55 år och 313 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Svens bostadsområde, på postnummer 792 75, är 401 726 kr per år och 3,25 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Svens ingår. Svens lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 37.
Förutom Sven bor också Kerstin Ryding på adressen. Där har hon bott i 38 år och 248 dagar sedan hon först registrerades där den 21 oktober 1987. Sven är gift med Kerstin Ryding .
Svens nästa födelsedag är om 18 dagar då han fyller 82 år. Hans namnsdag är om 162 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 8 år och 18 dagar (en fredag).
Namnet Sven är 'Nordiskt namn med bet. ’yngling’'.
Sven har 2 bolagsengagemang (
don dan idésign
och
Auktionisten Sven Hallin
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sven i Sverige Sven Rutström i Skärholmen, Sven Nordqvist i Stockholm och Sven Eriksson i Torsby.
Informationen om Sven kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Sven Hallin
Var bor Sven?
Hur gammal är Sven?
Sven Hallin är 81 år gammal och föddes den 14 juli 1944. Han fyller 82 år den 14 juli.
Har Sven några bolagsengagemang?
Sven har 2 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat don dan idésign och Auktionisten Sven Hallin . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Sven några fordon?
Är Sven gift?
Sven är gift med Kerstin Ryding.
Vilket telefonnummer har Sven?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Sven.
Vilket stjärntecken har Sven?
Sven har stjärntecknet Kräftan.
I vilken kommun är Sven folkbokförd?
Sven Hallin är folkbokförd i Mora kommun.
Vilket län tillhör Sven?
Sven Hallin tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Sven?
Sven Hallin tillhör Mora församling.