7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Olof Lennart Strand
Årsinkomst: Kolla Lennarts lön anonymt
Personnummer: 19440720-
Ålder: 81 år
Födelsedag: 20 juli 1944
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 28 september
Stjärntecken: Kräftan
Namnregistrering
Personnamn: Olof Lennart Strand
Förnamn: Olof Lennart
Tilltalsnamn: Lennart
Efternamn: Strand
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2013-01-14
Gatuadress: Klappsta 105
Postnummer: 873 95
Postort: Ullånger
Distrikt: Ullånger
Församling: Ullångers församling (228206)
Kommun: Kramfors (2282)
Län: Västernorrland (22)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Lennart
Lennart Strand är en man på 81 år som bor på Klappsta 105 i Ullånger. Lennarts bostad är ett lantbruk på 95 kvm . Där har han bott i 13 år och 165 dagar sedan han flyttade in den 14 januari 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lennart
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Klappsta 105
Registrerat på adressen
873 95 Ullånger
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Lennart kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Lennart hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Lennarts bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Lantbruk
Boarea: 95 kvm
Byggår: 1952
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 6,2 Vinst (MSEK) 0,1 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2024 | 6,2 | 0,1 |
Mer om Lennart
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
81 år (och 343 dagar)
Födelsedag
20 juli (en måndag om 22 dagar)
Födelsedatum
1944-07-20 (en torsdag för 29 928 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 90 år om 8 år och 22 dagar (en torsdag)
Lennart Strand är en man på 81 år som bor på Klappsta 105 i Ullånger. Lennarts bostad är ett lantbruk på 95 kvm . Där har han bott i 13 år och 165 dagar sedan han flyttade in den 14 januari 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Lennarts postnummer, 873 95, är medelinkomsten 406 770 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,34 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lennart och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Kramfors där Lennart ingår. Lennarts lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 45.
Lennart bor tillsammans med Britt-Marie Strand. Hon är en 77 årig kvinna som flyttade in den 14 januari 2013 och har bott där totalt 13 år och 165 dagar. Han är gift med Britt-Marie Strand .
På Lennarts nästa födelsedag fyller han 82 år. Den inträffar om 22 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 8 år och 22 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 92 dagar.
Namnet Lennart är 'Lågtysk form av Leonard'.
Lennart har 1 bolagsengagemang (
Västerbottens Bildemontering Aktiebolag
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lennart i Sverige Lennart Jansson i Djurhamn, Lennart Pettersson i Björklinge och Lennart Jähkel i Stockholm.
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Lennart Strand
Var bor Lennart?
Hur gammal är Lennart?
Lennart Strand är 81 år gammal och föddes den 20 juli 1944. Han fyller 82 år den 20 juli.
Har Lennart några bolagsengagemang?
Lennart har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Västerbottens Bildemontering Aktiebolag . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Lennart några fordon?
Är Lennart gift?
Lennart är gift med Britt-Marie Strand.
Vilket telefonnummer har Lennart?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Lennart.
Vilket stjärntecken har Lennart?
Lennart har stjärntecknet Kräftan.
I vilken kommun är Lennart folkbokförd?
Lennart Strand är folkbokförd i Kramfors kommun.
Vilket län tillhör Lennart?
Lennart Strand tillhör Västernorrland.
Vilken församling tillhör Lennart?
Lennart Strand tillhör Ullångers församling.