7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-09

John Erik Ottosson

Årsinkomst: Kolla Johns lön anonymt

Personnummer: 19441009- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 81 år

Födelsedag: 9 oktober 1944

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 3 maj

Stjärntecken: Vågen

Namnregistrering

Personnamn: John Erik Ottosson

Förnamn: John Erik

Tilltalsnamn: John

Efternamn: Ottosson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2000-01-31

Gatuadress: Klostergatan 39 A lgh 1301

Våning & dörr: 3 våningen, dörr 1 från vänster

Postnummer: 553 35

Postort: Jönköping

Församling: Jönköpings församling (068002)

Kommun: Jönköping (0680)

Län: Jönköping (06)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om John

John Ottosson är en man på 81 år som bor på Klostergatan 39 A lgh 1301 i Jönköping. Johns bostad är en lägenhet med 4 rum på 96 kvm . Där har han bott i 26 år och 159 dagar sedan han flyttade in den 31 januari 2000. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om John

Informationen om John kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
John Ottosson?

Vad tjänar John?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Johns
Kreditstatus?

Nyfiken på Johns Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Klostergatan 39 A lgh 1301

Latitud: 57.776779   |   Longitud: 14.155287

Registrerat på adressen


Klostergatan 39 A lgh 1301
553 35 Jönköping

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i John kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i John hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Johns bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 4

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 96 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1991

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

John har inga bolagsengagemang


Mer om John


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

81 år (och 273 dagar)

Födelsedag

09 oktober (en fredag om 92 dagar)

Födelsedatum

1944-10-09 (en måndag för 29 858 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 8 år och 92 dagar (en måndag)

John Ottosson är en man på 81 år som bor på Klostergatan 39 A lgh 1301 i Jönköping. Johns bostad är en lägenhet med 4 rum på 96 kvm . Där har han bott i 26 år och 159 dagar sedan han flyttade in den 31 januari 2000. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Johns postnummer, 553 35, är medelinkomsten 333 951 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,98 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för John och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Jönköping där John ingår. Johns lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 73.

John bor tillsammans med Eva Ottosson. Hon är en 79 årig kvinna som flyttade in den 2 december 2015 och har bott där totalt 10 år och 219 dagar. Han är gift med Eva Ottosson .

På Johns nästa födelsedag fyller han 82 år. Den inträffar om 92 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 8 år och 92 dagar (en måndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 298 dagar.

Namnet John är 'Engelsk form av Johan'.

John har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta John i Sverige John Svegfors i Stockholm, John Taylor i Malmö och John Skogman i Bromma.

Informationen om John kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om John Ottosson