7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-05
Ivar Johannes Fernemo
Årsinkomst: Kolla Ivars lön anonymt
Personnummer: 19441204-
Ålder: 81 år
Födelsedag: 4 december 1944
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 31 januari
Stjärntecken: Skytten
Namnregistrering
Personnamn: Ivar Johannes Fernemo
Förnamn: Ivar Johannes
Tilltalsnamn: Ivar
Efternamn: Fernemo
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2002-12-17
Gatuadress: Villagatan 1
Postnummer: 713 32
Postort: Nora
Distrikt: Nora
Församling: Nora bergslagsförsamling (188404)
Kommun: Nora (1884)
Län: Örebro (18)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Ivar
Ivar Fernemo är en 81 årig man och bosatt på Villagatan 1 i Nora. Hans bostad är en villa på 241 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 december 2002 och har sammanlagt bott där i 23 år och 200 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Ivar
Informationen om Ivar kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Villagatan 1
Registrerat på adressen
713 32 Nora
Personer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Ivar Johannes Fernemo (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Ivar Johannes Fernemo (Styrelseledamot) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Ivar kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Ivar hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Ivars bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 241 kvm
Byggår: 1909
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,9 Vinst (MSEK) 0 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2024 | 0,9 | 0 |
Mer om Ivar
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
81 år (och 213 dagar)
Födelsedag
04 december (en fredag om 152 dagar)
Födelsedatum
1944-12-04 (en måndag för 29 798 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 90 år om 8 år och 152 dagar (en måndag)
Ivar Fernemo är en 81 årig man och bosatt på Villagatan 1 i Nora. Hans bostad är en villa på 241 kvm . Han flyttade in på adressen den 17 december 2002 och har sammanlagt bott där i 23 år och 200 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Ivars bostadsområde, på postnummer 713 32, är 377 226 kr per år och 4,82 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Nora där Ivars ingår. Ivars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 20.
Ivar bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Ivar är inte gift.
Ivars nästa födelsedag är om 152 dagar då han fyller 82 år. Hans namnsdag är om 210 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 8 år och 152 dagar (en måndag).
Namnet Ivar är 'Nordiskt namn, trol. sammansatt av ord med bet. ’idegran’ och ’krigare’'.
Ivar har 1 bolagsengagemang (
Fernemo Information & Grafik AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Ivar i Sverige Ivar Stenberg i Stenungsund, Ivar Dufwa i Askersund och Ivar Kistner i Stockholm.
Informationen om Ivar kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Ivar Fernemo
Var bor Ivar?
Hur gammal är Ivar?
Ivar Fernemo är 81 år gammal och föddes den 4 december 1944. Han fyller 82 år den 4 december.
Har Ivar några bolagsengagemang?
Ivar har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Fernemo Information & Grafik AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Ivar några fordon?
Är Ivar gift?
Ivar är inte gift.
Vilket telefonnummer har Ivar?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Ivar.
Vilket stjärntecken har Ivar?
Ivar har stjärntecknet Skytten.
I vilken kommun är Ivar folkbokförd?
Ivar Fernemo är folkbokförd i Nora kommun.
Vilket län tillhör Ivar?
Ivar Fernemo tillhör Örebro.
Vilken församling tillhör Ivar?
Ivar Fernemo tillhör Nora bergslagsförsamling.