7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-29

Anton Walther Andersen

Årsinkomst: Kolla Walthers lön anonymt

Personnummer: 19451019- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 80 år

Födelsedag: 19 oktober 1945

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 17 januari

Stjärntecken: Vågen

Namnregistrering

Personnamn: Anton Walther Andersen

Förnamn: Anton Walther

Tilltalsnamn: Walther

Efternamn: Andersen

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2000-04-30

Gatuadress: Vässarn 11

Postnummer: 747 93

Postort: Alunda

Församling: Tuna församling (038040)

Kommun: Uppsala (0380)

Län: Uppsala (03)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Walther

Walther Andersen är en man på 80 år som bor på Vässarn 11 i Alunda. Walthers bostad är en villa på 107 kvm . Där har han bott i 26 år och 60 dagar sedan han flyttade in den 30 april 2000. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Walther

Informationen om Walther kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Walther Andersen?

Vad tjänar Walther?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Walthers
Kreditstatus?

Nyfiken på Walthers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Vässarn 11

Latitud: 60.018677   |   Longitud: 18.037986

Registrerat på adressen


Vässarn 11
747 93 Alunda

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Walther kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Walther hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Walthers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 107 kvm

Byggår: 1971

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Walther har inga bolagsengagemang


Mer om Walther


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

80 år (och 253 dagar)

Födelsedag

19 oktober (en måndag om 112 dagar)

Födelsedatum

1945-10-19 (en fredag för 29 473 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 90 år om 9 år och 112 dagar (en fredag)

Walther Andersen är en man på 80 år som bor på Vässarn 11 i Alunda. Walthers bostad är en villa på 107 kvm . Där har han bott i 26 år och 60 dagar sedan han flyttade in den 30 april 2000. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Walthers postnummer, 747 93, är medelinkomsten 368 754 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,41 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Walther och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Uppsala där Walther ingår. Walthers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 88.

Walther bor tillsammans med Margareta Palm. Hon är en 78 årig kvinna som flyttade in den 19 juli 2012 och har bott där totalt 13 år och 345 dagar. Han är gift med Margareta Palm .

På Walthers nästa födelsedag fyller han 81 år. Den inträffar om 112 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 90 år om 9 år och 112 dagar (en fredag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 202 dagar.

Namnet Anton är 'Tysk kortform av det latinska namnet Anto´nius (urspr. grekiskt och med bet. ’den oskattbare’)'.

Walther har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Walther i Sverige Walther Wingefors i Karlstad, Walther Cederholm i Stockholm och Walther Jess i Eskilstuna.

Informationen om Walther kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Walther Andersen