7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-02

Börje Karl-Erik Falemo

Årsinkomst: Kolla Börjes lön anonymt

Personnummer: 19470410- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 79 år

Födelsedag: 10 april 1947

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 9 juni

Stjärntecken: Väduren

Namnregistrering

Personnamn: Börje Karl-Erik Falemo

Förnamn: Börje Karl-Erik

Tilltalsnamn: Börje

Efternamn: Falemo

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2016-09-19

Gatuadress: Bolum Fårhuset 1

Postnummer: 521 98

Postort: Broddetorp

Distrikt: Broddetorp

Församling: Hornborga församling (149947)

Kommun: Falköping (1499)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Börje

Börje Falemo är en man på 79 år som bor på Bolum Fårhuset 1 i Broddetorp. Där har han bott i 9 år och 286 dagar sedan han flyttade in den 19 september 2016. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Börje

Informationen om Börje kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Börje Falemo?

Vad tjänar Börje?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Börjes
Kreditstatus?

Nyfiken på Börjes Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Bolum Fårhuset 1

Latitud: 58.314139   |   Longitud: 13.604470

Registrerat på adressen


Bolum Fårhuset 1
521 98 Broddetorp



Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
DVÄRGSCHNAUZER,SVART & SILVER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2006-05-02 (20 år) Ägare Ewa Svedlund Falemo Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2006-05-02 (20 år) Ewa Svedlund Falemo Kolla lön direkt
SCHNAUZER,PEPPAR & SALT Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2004-08-22 (21 år) Ägare Ewa Svedlund Falemo Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2004-08-22 (21 år) Ewa Svedlund Falemo Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Börje kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Börje hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?


Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Falemo Hus & Interiör AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Verklig Huvudman Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 1,1 Vinst (MSEK) 0
Aktiebolag Aktiv
Verklig Huvudman 25-50% 2024 1,1 0
Handelshuset Gråsten och Kompani i Skara AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Verklig Huvudman Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0 Vinst (MSEK) 0
Aktiebolag Aktiv
Verklig Huvudman 25-50% 2024 0 0

Mer om Börje


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

79 år (och 83 dagar)

Födelsedag

10 april (en lördag om 282 dagar)

Födelsedatum

1947-04-10 (en torsdag för 28 938 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 282 dagar (en lördag)

Börje Falemo är en man på 79 år som bor på Bolum Fårhuset 1 i Broddetorp. Där har han bott i 9 år och 286 dagar sedan han flyttade in den 19 september 2016. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Börjes postnummer, 521 98, är medelinkomsten 434 330 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,75 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Börje och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Falköping där Börje ingår. Börjes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 78.

Börje bor tillsammans med Ewa Svedlund Falemo. Hon är en 64 årig kvinna som flyttade in den 19 september 2016 och har bott där totalt 9 år och 286 dagar. Det finns också 2 hundar i bostaden. Han är gift med Ewa Svedlund Falemo .

På Börjes nästa födelsedag fyller han 80 år. Den inträffar om 282 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 282 dagar (en lördag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 342 dagar.

Namnet Börje är 'Nordiskt namn, yngre form av Birger'.

Börje har 2 bolagsengagemang ( Falemo Hus & Interiör AB och Handelshuset Gråsten och Kompani i Skara AB ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Börje i Sverige Börje Ahlstedt i Lidingö, Börje Landar i Järvsö och Börje Falemo i Broddetorp.

Informationen om Börje kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Börje Falemo