7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-28

Gösta Erik Johansson

Årsinkomst: Kolla Göstas lön anonymt

Personnummer: 19470526- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 79 år

Födelsedag: 26 maj 1947

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 6 juni

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Gösta Erik Johansson

Förnamn: Gösta Erik

Tilltalsnamn: Gösta

Efternamn: Johansson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2024-03-13

Gatuadress: Odengatan 52 A lgh 1002

Våning & dörr: Entréplan, dörr 2 från vänster

Postnummer: 576 31

Postort: Sävsjö

Distrikt: Sävsjö

Församling: Sävsjö församling (068401)

Kommun: Sävsjö (0684)

Län: Jönköping (06)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Gösta

Gösta Johansson är en 79 årig man bosatt i Sävsjö kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 81 kvm . Där har han bott i sammanlagt 2 år och 137 dagar sedan 13 mars 2024. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Gösta

Informationen om Gösta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Gösta Johansson?

Vad tjänar Gösta?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Göstas
Kreditstatus?

Nyfiken på Göstas Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Odengatan 52 A lgh 1002

Latitud: 57.404710   |   Longitud: 14.669545

Registrerat på adressen


Odengatan 52 A lgh 1002
576 31 Sävsjö

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Gösta kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Gösta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Göstas bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 81 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1992

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Gösta har inga bolagsengagemang


Mer om Gösta


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

79 år (och 63 dagar)

Födelsedag

26 maj (en onsdag om 302 dagar)

Födelsedatum

1947-05-26 (en måndag för 28 918 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 302 dagar (en onsdag)

Gösta Johansson är en 79 årig man bosatt i Sävsjö kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 81 kvm . Där har han bott i sammanlagt 2 år och 137 dagar sedan 13 mars 2024. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Göstas bostadsområde, på postnummer 576 31, har 7,20 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 322 920 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Sävsjö där Göstas ingår. Göstas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 13.

Gösta bor tillsammans med en 71 årig kvinna vid namn Margot Johansson. Hon registrerades på adressen den 13 mars 2024, och har bott där totalt 2 år och 137 dagar. Han är gift med Margot Johansson .

Vill du fira Göstas födelsedag ska du gratulera honom om 302 dagar då han fyller 80 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 313 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 80 år om 302 dagar (en onsdag).

Namnet Gösta är 'Svenskt namn, av fornsvenska Götstaf (möjl. med bet. ’götarnas stav [dvs. stöd]’)'.

Gösta har inga bolagsengagemang.

De tre mest eftersökta Gösta i Sverige det senaste kvartalet är Gösta Reiland i Stockholm, Gösta Sandgren i Göteborg och Gösta Kallner i Täby.

Informationen om Gösta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Gösta Johansson