7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-06

Sten Olov Andersson

Årsinkomst: Kolla Sten Olovs lön anonymt

Personnummer: 19470610- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 79 år

Födelsedag: 10 juni 1947

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 14 december

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Sten Olov Andersson

Förnamn: Sten Olov

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2013-04-02

Gatuadress: Hörnskatan 123

Postnummer: 892 92

Postort: Domsjö

Församling: Arnäs församling (228402)

Kommun: Örnsköldsvik (2284)

Län: Västernorrland (22)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Sten Olov Andersson är en man på 79 år som bor på Hörnskatan 123 i Domsjö. bostad är en villa på 160 kvm . Där har han bott i 13 år och 95 dagar sedan han flyttade in den 2 april 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Sten Olov Andersson?

Vad tjänar Sten Olov?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Sten Olovs
Kreditstatus?

Nyfiken på Sten Olovs Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Hörnskatan 123

Latitud: 63.231230   |   Longitud: 18.892709

Registrerat på adressen


Hörnskatan 123
892 92 Domsjö

Företag på adressen | 3 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
TORVANS FÖRENING Status Aktiv
Ansvarig Lön
Aktiv
ORDENSSÄLLSKAPET WF Status Aktiv
Ansvarig Lön
Aktiv
Andersson, Sten Olov Status Aktiv
Ansvarig Sten Olov Andersson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Sten Olov Andersson (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
BICHON FRISÉ Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2019-05-12 (7 år) Ägare Ingrid Ann-Louise Lundgren Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2019-05-12 (7 år) Ingrid Ann-Louise Lundgren Kolla lön direkt
JÄMTHUND Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2012-03-13 (14 år) Ägare Sten Olov Andersson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2012-03-13 (14 år) Sten Olov Andersson Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Sten Olov kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Sten Olov hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Sten Olovs bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 160 kvm

Byggår: 2008

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Andersson, Sten Olov Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0
Bostadsrättsföreningen Hamnkaptenen Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Sten Olov


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

79 år (och 26 dagar)

Födelsedag

10 juni (en torsdag om 339 dagar)

Födelsedatum

1947-06-10 (en tisdag för 28 881 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 339 dagar (en torsdag)

Sten Olov Andersson är en man på 79 år som bor på Hörnskatan 123 i Domsjö. bostad är en villa på 160 kvm . Där har han bott i 13 år och 95 dagar sedan han flyttade in den 2 april 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Sten Olovs postnummer, 892 92, är medelinkomsten 514 475 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,13 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Sten Olov och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Örnsköldsvik där Sten Olov ingår. Sten Olovs lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 82.

Sten Olov bor tillsammans med Ingrid Ann-Louise Lundgren. Hon är en 73 årig kvinna som flyttade in den 20 april 2009 och har bott där totalt 17 år och 77 dagar. Det finns också 2 hundar i bostaden. Han är inte gift.

På Sten Olovs nästa födelsedag fyller han 80 år. Den inträffar om 339 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 339 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 161 dagar.

Namnet Sten är 'Nordiskt namn, samma ord som substantivet sten'.

Sten Olov har 2 bolagsengagemang ( Andersson, Sten Olov och Bostadsrättsföreningen Hamnkaptenen ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sten Olov i Sverige Olov Linderskjöld i Malmö, Sten Friberg i Lund och Sten Nilsson i Karlskoga.

Informationen om Sten Olov kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Sten Olov Andersson