7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-16
Lars Åke Hammarström
Årsinkomst: Kolla Åkes lön anonymt
Personnummer: 19470913-
Ålder: 78 år
Födelsedag: 13 september 1947
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 8 maj
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Lars Åke Hammarström
Förnamn: Lars Åke
Tilltalsnamn: Åke
Efternamn: Hammarström
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2019-05-27
Gatuadress: Venås 327
Postnummer: 824 73
Postort: Delsbo
Distrikt: Delsbo
Församling: Delsbo församling (218408)
Kommun: Hudiksvall (2184)
Län: Gävleborg (21)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Åke
Åke Hammarström är en 78 årig man och bosatt på Venås 327 i Delsbo. Hans bostad är ett lantbruk på 70 kvm . Han flyttade in på adressen den 27 maj 2019 och har sammanlagt bott där i 7 år och 20 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Åke
Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Venås 327
Registrerat på adressen
824 73 Delsbo
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Åke kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Åke hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Åkes bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Lantbruk
Boarea: 70 kvm
Byggår: 1909
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Åke
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
78 år (och 276 dagar)
Födelsedag
13 september (en söndag om 89 dagar)
Födelsedatum
1947-09-13 (en lördag för 28 766 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 1 år och 89 dagar (en måndag)
Åke Hammarström är en 78 årig man och bosatt på Venås 327 i Delsbo. Hans bostad är ett lantbruk på 70 kvm . Han flyttade in på adressen den 27 maj 2019 och har sammanlagt bott där i 7 år och 20 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Åkes bostadsområde, på postnummer 824 73, är 353 498 kr per år och 7,11 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Hudiksvall där Åkes ingår. Åkes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 64.
Förutom Åke bor också Sonja Margareta Böttcher på adressen. Där har hon bott i 7 år och 20 dagar sedan hon först registrerades där den 27 maj 2019. Åke är inte gift.
Åkes nästa födelsedag är om 89 dagar då han fyller 79 år. Hans namnsdag är om 326 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 1 år och 89 dagar (en måndag).
Namnet Åke är 'Nordiskt namn, motsvarande det forntyska smeknamnet Anicho (ung. ’lillefar’)'.
Åke har 1 bolagsengagemang (
L Å Hammarströms Rit o Konstruktionskonsult
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Åke i Sverige Åke Källberg i Vellinge, Åke Ljungberg i Upplands Väsby och Åke Lundström i Arvidsjaur.
Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Åke Hammarström
Var bor Åke?
Hur gammal är Åke?
Åke Hammarström är 78 år gammal och föddes den 13 september 1947. Han fyller 79 år den 13 september.
Har Åke några bolagsengagemang?
Åke har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat L Å Hammarströms Rit o Konstruktionskonsult . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Åke några fordon?
Är Åke gift?
Åke är inte gift.
Vilket telefonnummer har Åke?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Åke.
Vilket stjärntecken har Åke?
Åke har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Åke folkbokförd?
Åke Hammarström är folkbokförd i Hudiksvall kommun.
Vilket län tillhör Åke?
Åke Hammarström tillhör Gävleborg.
Vilken församling tillhör Åke?
Åke Hammarström tillhör Delsbo församling.