8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-10-22

John Lars Herman Weslien

Årsinkomst: Kolla Lars lön anonymt

Personnummer: 19480119- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 78 år

Födelsedag: 19 januari 1948

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Stenbocken

Namnregistrering

Personnamn: John Lars Herman Weslien

Förnamn: John Lars Herman

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Weslien

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2024-10-04

Gatuadress: Stenuddsvägen 17 E nb

Postnummer: 792 34

Postort: Mora

Distrikt: Mora

Församling: Mora församling (206201)

Kommun: Mora (2062)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

Lars Weslien är en man på 78 år som bor på Stenuddsvägen 17 E nb i Mora. Lars bostad är en lägenhet med 3 rum på 80 kvm . Där har han bott i 2 år och 18 dagar sedan han flyttade in den 4 oktober 2024. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Weslien?

Vad tjänar Lars?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Stenuddsvägen 17 E nb

Latitud: 61.000592   |   Longitud: 14.543035

Registrerat på adressen


Stenuddsvägen 17 E nb
792 34 Mora

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
ENGELSK SETTER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2016-04-01 (10 år) Ägare Helena Weslien Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2016-04-01 (10 år) Helena Weslien Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-08-20. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 80 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 2022

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Bombus i Skandinavien AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelsesuppleant 100%
Mora Golfklubb Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

78 år (och 276 dagar)

Födelsedag

19 januari (en tisdag om 89 dagar)

Födelsedatum

1948-01-19 (en måndag för 28 766 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 1 år och 89 dagar (en onsdag)

Lars Weslien är en man på 78 år som bor på Stenuddsvägen 17 E nb i Mora. Lars bostad är en lägenhet med 3 rum på 80 kvm . Där har han bott i 2 år och 18 dagar sedan han flyttade in den 4 oktober 2024. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Lars postnummer, 792 34, är medelinkomsten 335 980 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,77 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lars och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 24.

Lars bor tillsammans med Helena Weslien. Hon är en 75 årig kvinna som flyttade in den 4 oktober 2024 och har bott där totalt 2 år och 18 dagar. På adressen finns en hund (som Lars inte är ägare till). Han är gift med Helena Weslien .

På Lars nästa födelsedag fyller han 79 år. Den inträffar om 89 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 1 år och 89 dagar (en onsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 292 dagar.

Namnet Lars är 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'.

Lars har 2 bolagsengagemang ( Bombus i Skandinavien AB och Mora Golfklubb ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lars i Sverige Lars Leijonborg i Stockholm, Lars Hellman i Sundsvall och Lars Kronér i Torslanda.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lars Weslien