7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-14

Ernst Åke Andersson

Årsinkomst: Kolla Åkes lön anonymt

Personnummer: 19480814- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 77 år

Födelsedag: 14 augusti 1948

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 8 maj

Stjärntecken: Lejonet

Namnregistrering

Personnamn: Ernst Åke Andersson

Förnamn: Ernst Åke

Tilltalsnamn: Åke

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1977-08-01

Gatuadress: Skogsliden 19

Postnummer: 693 73

Postort: Svartå

Församling: Degerfors-Nysunds församling (186201)

Kommun: Degerfors (1862)

Län: Örebro (18)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Åke

Åke Andersson är en 77 årig man och bosatt på Skogsliden 19 i Svartå. Hans bostad är en villa på 162 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 augusti 1977 och har sammanlagt bott där i 48 år och 347 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Åke

Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Åke Andersson?

Vad tjänar Åke?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Åkes
Kreditstatus?

Nyfiken på Åkes Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Skogsliden 19

Latitud: 59.134017   |   Longitud: 14.515884

Registrerat på adressen


Skogsliden 19
693 73 Svartå

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Åke kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Åke hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Åkes bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 162 kvm

Byggår: 1986

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Åke har inga bolagsengagemang


Mer om Åke


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

77 år (och 334 dagar)

Födelsedag

14 augusti (en fredag om 31 dagar)

Födelsedatum

1948-08-14 (en lördag för 28 458 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 2 år och 31 dagar (en måndag)

Åke Andersson är en 77 årig man och bosatt på Skogsliden 19 i Svartå. Hans bostad är en villa på 162 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 augusti 1977 och har sammanlagt bott där i 48 år och 347 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Åkes bostadsområde, på postnummer 693 73, är 317 915 kr per år och 6,25 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Degerfors där Åkes ingår. Åkes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 27.

Förutom Åke bor också Monica Andersson på adressen. Där har hon bott i 37 år och 14 dagar sedan hon först registrerades där den 30 juni 1989. Åke är gift med Monica Andersson .

Åkes nästa födelsedag är om 31 dagar då han fyller 78 år. Hans namnsdag är om 298 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 2 år och 31 dagar (en måndag).

Namnet Åke är 'Nordiskt namn, motsvarande det forntyska smeknamnet Anicho (ung. ’lillefar’)'.

Åke har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Åke i Sverige Åke Källberg i Vellinge, Åke Ljungberg i Upplands Väsby och Åke Lundström i Arvidsjaur.

Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Åke Andersson