7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-18

Lars Ivar Samuelson

Årsinkomst: Kolla Lars lön anonymt

Personnummer: 19481220- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 77 år

Födelsedag: 20 december 1948

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Lars Ivar Samuelson

Förnamn: Lars Ivar

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Samuelson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2009-01-22

Gatuadress: Isbergs gata 28 lgh 1112

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 12 från vänster

Postnummer: 211 19

Postort: Malmö

Församling: Malmö S:t Petri församling (128002)

Kommun: Malmö (1280)

Län: Skåne (12)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

Lars Samuelson är en man på 77 år som bor på Isbergs gata 28 lgh 1112 i Malmö. Lars bostad är en lägenhet med 3 rum på 112 kvm . Där har han bott i 17 år och 147 dagar sedan han flyttade in den 22 januari 2009. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Samuelson?

Vad tjänar Lars?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Isbergs gata 28 lgh 1112

Latitud: 55.614406   |   Longitud: 12.990355

Registrerat på adressen


Isbergs gata 28 lgh 1112
211 19 Malmö

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 112 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 2008

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Samuelson Technology AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 50-75% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,2 Vinst (MSEK) 0,1
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 50-75% 2024 0,2 0,1
Hexagem AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 12,7 Vinst (MSEK) −0,7
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0 2024 12,7 −0,7

Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

77 år (och 180 dagar)

Födelsedag

20 december (en söndag om 185 dagar)

Födelsedatum

1948-12-20 (en måndag för 28 304 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 2 år och 185 dagar (en onsdag)

Lars Samuelson är en man på 77 år som bor på Isbergs gata 28 lgh 1112 i Malmö. Lars bostad är en lägenhet med 3 rum på 112 kvm . Där har han bott i 17 år och 147 dagar sedan han flyttade in den 22 januari 2009. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Lars postnummer, 211 19, är medelinkomsten 573 830 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,47 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lars och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Malmö där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 35.

Lars bor tillsammans med Birgitta Samuelson. Hon är en 78 årig kvinna som flyttade in den 22 januari 2009 och har bott där totalt 17 år och 147 dagar. Han är gift med Birgitta Samuelson .

På Lars nästa födelsedag fyller han 78 år. Den inträffar om 185 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 2 år och 185 dagar (en onsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 53 dagar.

Namnet Lars är 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'.

Lars har 2 bolagsengagemang ( Samuelson Technology AB och Hexagem AB ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lars i Sverige Lars Leijonborg i Stockholm, Lars Hellman i Sundsvall och Lars Kronér i Torslanda.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lars Samuelson