7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-09-11

Kjell-Gunnar Persson

Kjell registrerades som avliden 2026-06-21.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Årsinkomst: Kolla Kjells lön anonymt

Personnummer: 19500309- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 9 mars 1950

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 8 juli

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Kjell-Gunnar Persson

Förnamn: Kjell-Gunnar

Tilltalsnamn: Kjell

Efternamn: Persson

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2004-03-15

Gatuadress: Markörgatan 6 C lgh 1103

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 3 från vänster

Postnummer: 723 38

Postort: Västerås

Distrikt: Badelunda

Församling: Västerås Badelunda församling (198003)

Kommun: Västerås (1980)

Län: Västmanland (19)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Kjell

Kjell Persson är en man på 76 år som bor på Markörgatan 6 C lgh 1103 i Västerås. Kjells bostad är en lägenhet med 2 rum på 59 kvm . Där har han bott i 22 år och 180 dagar sedan han flyttade in den 15 mars 2004. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Kjell

Informationen om Kjell kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Kjell Persson?

Vad tjänar Kjell?

Karta & vägbeskrivning till Markörgatan 6 C lgh 1103

Latitud: 59.625885   |   Longitud: 16.576722

Registrerat på adressen


Markörgatan 6 C lgh 1103
723 38 Västerås

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Kjell kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Kjell hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Kjells bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 2

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 59 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1948

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Kjell har inga bolagsengagemang


Mer om Kjell


Födelsedatum

1950-03-09

Kjell Persson registrerades som avliden 2026-06-21. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Kjell Persson är en man på 76 år som bor på Markörgatan 6 C lgh 1103 i Västerås. Kjells bostad är en lägenhet med 2 rum på 59 kvm . Där har han bott i 22 år och 180 dagar sedan han flyttade in den 15 mars 2004. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Kjells postnummer, 723 38, är medelinkomsten 363 764 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,35 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Kjell och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Västerås där Kjell ingår. Kjells lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 134.

Kjell bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.

På Kjells nästa födelsedag fyller han 77 år. Den inträffar om 179 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 3 år och 179 dagar (en lördag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 300 dagar.

Namnet Kjell är 'Nordiskt namn, yngre form av Kettil ’hjälm’ (samma ord som kittel)'.

Kjell har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kjell i Sverige Kjell Bergkvist i Stockholm, Kjell Carlsson i Falun och Kjell Nilsson i Tingstäde.

Informationen om Kjell kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Kjell Persson