7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-29

Jan Ingvald Vilhelm Andersson

Jan registrerades som avliden 2026-02-23.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19500517- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 17 maj 1950

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 11 januari

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Jan Ingvald Vilhelm Andersson

Förnamn: Jan Ingvald Vilhelm

Tilltalsnamn: Jan

Efternamn: Andersson

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2006-08-01

Gatuadress: Kimstadsvägen 70

Postnummer: 617 71

Postort: Kimstad

Distrikt: Kimstad

Församling: Norrköpings Borgs församling (058105)

Kommun: Norrköping (0581)

Län: Östergötland (05)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Jan

Jan Andersson är 76 år gammal och bor på Kimstadsvägen 70 i Kimstad. Hans bostad är en villa på 215 kvm . Där har han bott i 19 år och 332 dagar sedan han flyttade in den 1 augusti 2006. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Jan Andersson?

Vad tjänar Jan?

Karta & vägbeskrivning till Kimstadsvägen 70

Latitud: 58.538122   |   Longitud: 15.972144

Registrerat på adressen


Kimstadsvägen 70
617 71 Kimstad

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Jan kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Jans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 215 kvm

Byggår: 1951

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Jan har inga bolagsengagemang


Mer om Jan


Födelsedatum

1950-05-17

Jan Andersson registrerades som avliden 2026-02-23. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Jan Andersson är 76 år gammal och bor på Kimstadsvägen 70 i Kimstad. Hans bostad är en villa på 215 kvm . Där har han bott i 19 år och 332 dagar sedan han flyttade in den 1 augusti 2006. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 617 71, som är Jans bostadsområde, är medelinkomsten 406 167 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,22 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Norrköping där Jans ingår.

Jan delar bostaden med Monica Andersson, en 75 årig kvinna. Hon flyttade in den 1 augusti 2006 och har bott där totalt 19 år och 332 dagar. Jan är gift.

Jan har namnsdag om 196 dagar och nästa födelsedag inträffar om 322 dagar då han fyller 77 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 3 år och 322 dagar (en fredag).

Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.

Jan har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Jan Andersson