7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-16

Lars Yngve Ramkvist

Årsinkomst: Kolla Lars lön anonymt

Personnummer: 19501211- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 75 år

Födelsedag: 11 december 1950

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Lars Yngve Ramkvist

Förnamn: Lars Yngve

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Ramkvist

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2002-10-01

Gatuadress: Kungsudden 7

Postnummer: 735 60

Postort: Ramnäs

Distrikt: Ramnäs

Församling: Sura-Ramnäs församling (190701)

Kommun: Surahammar (1907)

Län: Västmanland (19)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

Lars Ramkvist är 75 år och bosatt på Kungsudden 7 i Ramnäs. Han bor i en villa på 60 kvm . Där har han bott i 23 år och 288 dagar sedan han flyttade in den 1 oktober 2002. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Ramkvist?

Vad tjänar Lars?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Kungsudden 7

Latitud: 59.776173   |   Longitud: 16.189915

Registrerat på adressen


Kungsudden 7
735 60 Ramnäs

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
JACK RUSSELL TERRIER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2006-06-11 (20 år) Ägare Helena Ramkvist Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2006-06-11 (20 år) Helena Ramkvist Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 60 kvm

Byggår: 1943

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
R Q Partner AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,1 Vinst (MSEK) −0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 25-50% 2024 0,1 −0
RQ Transport AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 1,7 Vinst (MSEK) 0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot, Ordförande 100% 2024 1,7 0

Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

75 år (och 217 dagar)

Födelsedag

11 december (en fredag om 148 dagar)

Födelsedatum

1950-12-11 (en måndag för 27 611 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 4 år och 148 dagar (en onsdag)

Lars Ramkvist är 75 år och bosatt på Kungsudden 7 i Ramnäs. Han bor i en villa på 60 kvm . Där har han bott i 23 år och 288 dagar sedan han flyttade in den 1 oktober 2002. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I området som han bor just nu, på postnummer 735 60, är medelinkomsten 321 377 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 8,82 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Surahammar där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 27.

Lars bor tillsammans med Helena Ramkvist. Hon har bott på Kungsudden 7 i totalt 23 år och 288 dagar sedan hon först registrerades på adressen den 1 oktober 2002. Det finns även en hund på Lars adress som han inte är ägare till. Han är gift med Helena Ramkvist .

Lars fyller 76 år om 148 dagar och har namnsdag om 25 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 80 år om 4 år och 148 dagar (en onsdag).

Namnet Lars är 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'.

Lars har 2 bolagsengagemang ( R Q Partner AB och RQ Transport AB ).

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lars i Sverige Lars Leijonborg i Stockholm, Lars Hellman i Sundsvall och Lars Kronér i Torslanda.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lars Ramkvist