7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-27

Leif Jörgen Olander

Årsinkomst: Kolla Leifs lön anonymt

Personnummer: 19510507- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 75 år

Födelsedag: 7 maj 1951

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 30 juni

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Leif Jörgen Olander

Förnamn: Leif Jörgen

Tilltalsnamn: Leif

Efternamn: Olander

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-11-01

Gatuadress: Strandfuregatan 7 lgh 1401

Våning & dörr: 4 våningen, dörr 1 från vänster

Postnummer: 234 34

Postort: Lomma

Distrikt: Lomma

Församling: Lomma församling (126201)

Kommun: Lomma (1262)

Län: Skåne (12)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Leif

Leif Olander är 75 år gammal och bor på Strandfuregatan 7 lgh 1401 i Lomma. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 108 kvm . Där har han bott i 238 dagar sedan han flyttade in den 1 november 2025. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Leif

Informationen om Leif kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Leif Olander?

Vad tjänar Leif?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Leifs
Kreditstatus?

Nyfiken på Leifs Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Strandfuregatan 7 lgh 1401

Latitud: 55.680751   |   Longitud: 13.062521

Registrerat på adressen


Strandfuregatan 7 lgh 1401
234 34 Lomma

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
CHIHUAHUA,LÅNGHÅRIG Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2008-08-13 (17 år) Ägare Leif Olander Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2008-08-13 (17 år) Leif Olander Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Leif kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Leif hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Leifs bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 108 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Bostadsrättsföreningen Kvirkelhusen 1 Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Leif


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

75 år (och 51 dagar)

Födelsedag

07 maj (en fredag om 314 dagar)

Födelsedatum

1951-05-07 (en måndag för 27 445 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 4 år och 314 dagar (en onsdag)

Leif Olander är 75 år gammal och bor på Strandfuregatan 7 lgh 1401 i Lomma. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 108 kvm . Där har han bott i 238 dagar sedan han flyttade in den 1 november 2025. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 234 34, som är Leifs bostadsområde, är medelinkomsten 720 659 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 0,39 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Lomma där Leifs ingår. Leifs lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 20.

Leif delar bostaden med Gudrun Ing-Marie Olander, en 71 årig kvinna. Hon flyttade in den 1 november 2025 och har bott där totalt 238 dagar. På adressen finns också en hund registrerad som Leif är ägare till. Leif är gift med Gudrun Ing-Marie Olander .

Leif har namnsdag om 3 dagar och nästa födelsedag inträffar om 314 dagar då han fyller 76 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 4 år och 314 dagar (en onsdag).

Namnet Leif är 'Nordiskt namn, kortform av namn på -leifr ’arvinge’ (se Torleif)'.

Leif har 1 bolagsengagemang ( Bostadsrättsföreningen Kvirkelhusen 1 ).

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Leif i Sverige Leif Torén i Anderstorp, Leif Mannerström i Tvärred och Leif Andrée i Stockholm.

Informationen om Leif kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Leif Olander