7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-05
Hans Evert Ljunggård
Årsinkomst: Kolla Hans lön anonymt
Personnummer: 19511119-
Ålder: 74 år
Födelsedag: 19 november 1951
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 29 augusti
Stjärntecken: Skorpionen
Namnregistrering
Personnamn: Hans Evert Ljunggård
Förnamn: Hans Evert
Tilltalsnamn: Hans
Efternamn: Ljunggård
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1979-12-03
Gatuadress: Holsgatan 29 A
Postnummer: 790 21
Postort: Bjursås
Församling: Bjursås församling (208011)
Kommun: Falun (2080)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Hans
Hans Ljunggård är en man på 74 år som bor på Holsgatan 29 A i Bjursås. Hans bostad är en villa på 117 kvm . Där har han bott i 46 år och 214 dagar sedan han flyttade in den 3 december 1979. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Hans
Informationen om Hans kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Holsgatan 29 A
Registrerat på adressen
790 21 Bjursås
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2007-10-08 (18 år) Ägare Anna-Lena Ljunggård Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2007-10-08 (18 år) | Anna-Lena Ljunggård | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Hans kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Hans hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Hans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 117 kvm
Byggår: 1983
Bolagsengagemang | 0 st
Hans har inga bolagsengagemang
Mer om Hans
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
74 år (och 228 dagar)
Födelsedag
19 november (en torsdag om 137 dagar)
Födelsedatum
1951-11-19 (en måndag för 27 257 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 5 år och 137 dagar (en onsdag)
Hans Ljunggård är en man på 74 år som bor på Holsgatan 29 A i Bjursås. Hans bostad är en villa på 117 kvm . Där har han bott i 46 år och 214 dagar sedan han flyttade in den 3 december 1979. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Hans postnummer, 790 21, är medelinkomsten 386 586 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,15 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Hans och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Falun där Hans ingår. Hans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 25.
Hans bor tillsammans med Anna-Lena Ljunggård. Hon är en 77 årig kvinna som flyttade in den 18 juli 1983 och har bott där totalt 42 år och 352 dagar. På adressen finns en hund (som Hans inte är ägare till). Han är gift med Anna-Lena Ljunggård .
På Hans nästa födelsedag fyller han 75 år. Den inträffar om 137 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 5 år och 137 dagar (en onsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 55 dagar.
Namnet Hans är 'Tysk kortform av Johannes'.
Hans har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Hans i Sverige Hans Blom i Vimmerby, Hans Benndorf i Lidingö och Hans Wiklund i Stockholm.
Informationen om Hans kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Hans Ljunggård
Var bor Hans?
Hur gammal är Hans?
Hans Ljunggård är 74 år gammal och föddes den 19 november 1951. Han fyller 75 år den 19 november.
Har Hans några bolagsengagemang?
Hans har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Hans några fordon?
Är Hans gift?
Hans är gift med Anna-Lena Ljunggård.
Vilket telefonnummer har Hans?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Hans.
Vilket stjärntecken har Hans?
Hans har stjärntecknet Skorpionen.
I vilken kommun är Hans folkbokförd?
Hans Ljunggård är folkbokförd i Falun kommun.
Vilket län tillhör Hans?
Hans Ljunggård tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Hans?
Hans Ljunggård tillhör Bjursås församling.