7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-05
Kent Roland Svensson
Årsinkomst: Kolla Rolands lön anonymt
Personnummer: 19511203-
Ålder: 74 år
Födelsedag: 3 december 1951
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 9 augusti
Stjärntecken: Skytten
Namnregistrering
Personnamn: Kent Roland Svensson
Förnamn: Kent Roland
Tilltalsnamn: Roland
Efternamn: Svensson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1974-04-19
Gatuadress: Hantverkaregatan 8
Postnummer: 274 35
Postort: Skurup
Distrikt: Skurup
Församling: Skurups församling (126401)
Kommun: Skurup (1264)
Län: Skåne (12)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roland
Roland Svensson är en 74 årig man och bosatt på Hantverkaregatan 8 i Skurup. Hans bostad är en villa på 156 kvm . Han flyttade in på adressen den 19 april 1974 och har sammanlagt bott där i 52 år och 77 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Roland
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Hantverkaregatan 8
Registrerat på adressen
274 35 Skurup
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Roland kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Roland hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rolands bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 156 kvm
Byggår: 1981
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,6 Vinst (MSEK) 0 |
Aktiv |
Styrelseledamot, Ordförande | 25-50% | 2024 | 0,6 | 0 |
Mer om Roland
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
74 år (och 214 dagar)
Födelsedag
03 december (en torsdag om 151 dagar)
Födelsedatum
1951-12-03 (en måndag för 27 243 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 5 år och 151 dagar (en onsdag)
Roland Svensson är en 74 årig man och bosatt på Hantverkaregatan 8 i Skurup. Hans bostad är en villa på 156 kvm . Han flyttade in på adressen den 19 april 1974 och har sammanlagt bott där i 52 år och 77 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Rolands bostadsområde, på postnummer 274 35, är 330 941 kr per år och 8,74 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Skurup där Rolands ingår. Rolands lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 24.
Roland bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Roland är inte gift.
Rolands nästa födelsedag är om 151 dagar då han fyller 75 år. Hans namnsdag är om 35 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 5 år och 151 dagar (en onsdag).
Namnet Roland är 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’land’'.
Roland har 1 bolagsengagemang (
Hålspecialisterna i Malmö AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roland i Sverige Roland Jensen i Örebro, Roland Nilsson i Göteborg och Roland Jansson i Björklinge.
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Roland Svensson
Var bor Roland?
Hur gammal är Roland?
Roland Svensson är 74 år gammal och föddes den 3 december 1951. Han fyller 75 år den 3 december.
Har Roland några bolagsengagemang?
Roland har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Hålspecialisterna i Malmö AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Roland några fordon?
Är Roland gift?
Roland är inte gift.
Vilket telefonnummer har Roland?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Roland.
Vilket stjärntecken har Roland?
Roland har stjärntecknet Skytten.
I vilken kommun är Roland folkbokförd?
Roland Svensson är folkbokförd i Skurup kommun.
Vilket län tillhör Roland?
Roland Svensson tillhör Skåne.
Vilken församling tillhör Roland?
Roland Svensson tillhör Skurups församling.