8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

8 518 361 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-10-23

Hans Jörgen Meinerth Sörensen

Jörgen registrerades som avliden 2026-08-08.
Publiceringen kommer att upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Personnummer: 19520411- XXXXVisas för medlemmar

Födelsedag: 11 april 1952

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 9 juli

Stjärntecken: Väduren

Namnregistrering

Personnamn: Hans Jörgen Meinerth Sörensen

Förnamn: Hans Jörgen Meinerth

Tilltalsnamn: Jörgen

Efternamn: Sörensen

Mellannamn:

Folkbokföring

Adressändring: 2003-06-30

Gatuadress: Beväringsgatan 5 lgh 1002

Våning & dörr: Entréplan, dörr 2 från vänster

Postnummer: 703 65

Postort: Örebro

Distrikt: Örebro Olaus Petri

Församling: Örebro Olaus Petri församling (188002)

Kommun: Örebro (1880)

Län: Örebro (18)

Särskild Adress

C/O-adress: Fredrik Olsson

Gatuadress: Åstrandsvägen 15

Postadress: 70375 Örebro

Mer om Jörgen

Jörgen Sörensen är 74 år och bosatt på Beväringsgatan 5 lgh 1002 i Örebro. Han bor i en lägenhet med 2 rum på 37 kvm . Där har han bott i 23 år och 115 dagar sedan han flyttade in den 30 juni 2003. Han har en särskild adress registrerad på Åstrandsvägen 15 i Örebro. Läs mer om Jörgen

Informationen om Jörgen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.


Karta & vägbeskrivning till Beväringsgatan 5 lgh 1002

Latitud: 59.282965   |   Longitud: 15.233847

Registrerat på adressen


Beväringsgatan 5 lgh 1002
703 65 Örebro

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Jörgen kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Jörgen hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Jörgens bostad


Fakta om bostaden

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 2

Kökstyp: Kokskåp

Boarea: 37 kvm

Bostadskategori: Specialbostad för äldre eller funktionshindrade

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Jörgen har inga bolagsengagemang


Mer om Jörgen


Födelsedatum

1952-04-11

Jörgen Sörensen registrerades som avliden 2026-08-08. Publiceringen kommer upphöra efter 6 månader. Till dess kan du se den information vi hade om honom när han fortfarande var vid liv här nedan.

Jörgen Sörensen är 74 år och bosatt på Beväringsgatan 5 lgh 1002 i Örebro. Han bor i en lägenhet med 2 rum på 37 kvm . Där har han bott i 23 år och 115 dagar sedan han flyttade in den 30 juni 2003. Han har en särskild adress registrerad på Åstrandsvägen 15 i Örebro.

I området som han bor just nu, på postnummer 703 65, är medelinkomsten 433 392 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,14 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Örebro där Jörgen ingår.

Jörgen bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.

Jörgen fyller 75 år om 170 dagar och har namnsdag om 259 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 80 år om 5 år och 171 dagar (en söndag).

Namnet Jörgen är 'Dansk form av Georg'.

Jörgen har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jörgen i Sverige Jörgen Bergström i Rosersberg, Jörgen Karlsson i Degerfors och Jörgen Astonson i Spekeröd.

Informationen om Jörgen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Jörgen Sörensen