7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-18

Eva Birgitta Kristina Lindahl

Årsinkomst: Kolla Birgittas lön anonymt

Personnummer: 19520710- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 74 år

Födelsedag: 10 juli 1952

Juridiskt kön: Kvinna

Namnsdag: 7 oktober

Stjärntecken: Kräftan

Namnregistrering

Personnamn: Eva Birgitta Kristina Lindahl

Förnamn: Eva Birgitta Kristina

Tilltalsnamn: Birgitta

Efternamn: Lindahl

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1998-03-30

Gatuadress: Käpplundavägen 5 B lgh 1001

Våning & dörr: Entréplan, dörr 1 från vänster

Postnummer: 549 51

Postort: Skövde

Distrikt: Skövde

Församling: Skövde församling (149601)

Kommun: Skövde (1496)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Birgitta

Birgitta Lindahl är en kvinna på 74 år som bor på Käpplundavägen 5 B lgh 1001 i Skövde. Birgittas bostad är en lägenhet med 4 rum på 117 kvm . Där har hon bott i 28 år och 110 dagar sedan hon flyttade in den 30 mars 1998. Hon har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Birgitta

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Birgitta Lindahl?

Vad tjänar Birgitta?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Birgittas
Kreditstatus?

Nyfiken på Birgittas Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Käpplundavägen 5 B lgh 1001

Latitud: 58.395865   |   Longitud: 13.845132

Registrerat på adressen


Käpplundavägen 5 B lgh 1001
549 51 Skövde

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Birgitta kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Birgitta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Birgittas bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 4

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 117 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1960

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
HSB Bostadsrättsförening Trion i Skövde Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Birgitta


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

74 år (och 8 dagar)

Födelsedag

10 juli (en lördag om 357 dagar)

Födelsedatum

1952-07-10 (en torsdag för 27 036 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 5 år och 358 dagar (en lördag)

Birgitta Lindahl är en kvinna på 74 år som bor på Käpplundavägen 5 B lgh 1001 i Skövde. Birgittas bostad är en lägenhet med 4 rum på 117 kvm . Där har hon bott i 28 år och 110 dagar sedan hon flyttade in den 30 mars 1998. Hon har inte någon särskild adress registrerad.

På Birgittas postnummer, 549 51, är medelinkomsten 359 465 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,53 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Birgitta och hennes grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Skövde där Birgitta ingår. Birgittas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 92.

Birgitta bor tillsammans med Lars Lindahl. Han är en 84 årig man som flyttade in den 30 mars 1998 och har bott där totalt 28 år och 110 dagar. Hon är gift med Lars Lindahl .

På Birgittas nästa födelsedag fyller hon 75 år. Den inträffar om 357 dagar. Hennes nästa jubileum är när hon fyller 80 år om 5 år och 358 dagar (en lördag), och vill du gratulera henne på hennes namnsdag infaller den om 81 dagar.

Namnet Birgitta är 'Nordisk ombildning av ett keltiskt namn med bet. ’den höga’'.

Birgitta har 1 bolagsengagemang ( HSB Bostadsrättsförening Trion i Skövde ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Birgitta i Sverige Birgitta Selstig Nilsson i Oxelösund, Birgitta Falk Ulfbåge i Ljusterö och Birgitta Söndergaard i Stockholm.

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Birgitta Lindahl