7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-24

Jan-Olof Roger Andersson

Årsinkomst: Kolla Rogers lön anonymt

Personnummer: 19520711- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 73 år

Födelsedag: 11 juli 1952

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 2 juni

Stjärntecken: Kräftan

Namnregistrering

Personnamn: Jan-Olof Roger Andersson

Förnamn: Jan-Olof Roger

Tilltalsnamn: Roger

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2016-12-21

Gatuadress: Svensbo 101

Postnummer: 523 94

Postort: Tvärred

Distrikt: Tvärred

Församling: Åsundens församling (149116)

Kommun: Ulricehamn (1491)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Roger

Roger Andersson är 73 år och bosatt på Svensbo 101 i Tvärred. Han bor i en villa på 110 kvm . Där har han bott i 9 år och 185 dagar sedan han flyttade in den 21 december 2016. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Roger

Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Roger Andersson?

Vad tjänar Roger?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Rogers
Kreditstatus?

Nyfiken på Rogers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Svensbo 101

Latitud: 57.743935   |   Longitud: 13.321675

Registrerat på adressen


Svensbo 101
523 94 Tvärred

Telefonnummer

Uppgift saknas


Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Andersson, Roger Status Aktiv
Ansvarig Jan-Olof Roger Andersson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Jan-Olof Roger Andersson (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
NORSK ÄLGHUND,GRÅ Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2012-03-02 (14 år) Ägare Roger Andersson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2012-03-02 (14 år) Roger Andersson Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Roger kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Roger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Rogers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 110 kvm

Byggår: 1997

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Andersson, Roger Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0
Onsereds Jord & Skog Handelsbolag Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Bolagsman Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Bolagsman 25-50%

Mer om Roger


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

73 år (och 348 dagar)

Födelsedag

11 juli (en lördag om 17 dagar)

Födelsedatum

1952-07-11 (en fredag för 27 011 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 6 år och 17 dagar (en söndag)

Roger Andersson är 73 år och bosatt på Svensbo 101 i Tvärred. Han bor i en villa på 110 kvm . Där har han bott i 9 år och 185 dagar sedan han flyttade in den 21 december 2016. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I området som han bor just nu, på postnummer 523 94, är medelinkomsten 390 276 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,09 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Ulricehamn där Roger ingår. Rogers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 55.

Roger bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Det finns även en hund på Rogers adress som han är ägare till. Han är inte gift.

Roger fyller 74 år om 17 dagar och har namnsdag om 343 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 80 år om 6 år och 17 dagar (en söndag).

Namnet Roger är 'Engelskt namn, motsvarande ett nordiskt namn sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’spjut’'.

Roger har 2 bolagsengagemang ( Andersson, Roger och Onsereds Jord & Skog Handelsbolag ).

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roger i Sverige Roger Nordin Elgh i Värmdö, Roger Wilson i Stockholm och Roger Ljung i Malmö.

Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Roger Andersson