7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Jan Anders Rikard Andersson
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19520824-
Ålder: 73 år
Födelsedag: 24 augusti 1952
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Jan Anders Rikard Andersson
Förnamn: Jan Anders Rikard
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Andersson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2015-05-01
Gatuadress: Lärkesholm 574
Postnummer: 286 93
Postort: Örkelljunga
Distrikt: Örkelljunga
Församling: Örkelljunga församling (125701)
Kommun: Örkelljunga (1257)
Län: Skåne (12)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Andersson är en 73 årig man och bosatt på Lärkesholm 574 i Örkelljunga. Hans bostad är en villa på 84 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 maj 2015 och har sammanlagt bott där i 11 år och 58 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lärkesholm 574
Registrerat på adressen
286 93 Örkelljunga
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2021-02-12 (5 år) Ägare Anna Barsk Holmbom Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2021-02-12 (5 år) | Anna Barsk Holmbom | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 84 kvm
Byggår: 1830
Bolagsengagemang | 0 st
Jan har inga bolagsengagemang
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
73 år (och 308 dagar)
Födelsedag
24 augusti (en måndag om 57 dagar)
Födelsedatum
1952-08-24 (en söndag för 26 971 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 6 år och 57 dagar (en tisdag)
Jan Andersson är en 73 årig man och bosatt på Lärkesholm 574 i Örkelljunga. Hans bostad är en villa på 84 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 maj 2015 och har sammanlagt bott där i 11 år och 58 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Jans bostadsområde, på postnummer 286 93, är 363 701 kr per år och 6,12 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Örkelljunga där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 31.
Förutom Jan bor också Anna Barsk Holmbom på adressen. Där har hon bott i 11 år och 58 dagar sedan hon först registrerades där den 1 maj 2015. På adressen finns också en hund registrerad som Jan inte är ägare till. Jan är gift med Anna Barsk Holmbom .
Jans nästa födelsedag är om 57 dagar då han fyller 74 år. Hans namnsdag är om 197 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 6 år och 57 dagar (en tisdag).
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Andersson
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Andersson är 73 år gammal och föddes den 24 augusti 1952. Han fyller 74 år den 24 augusti.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är gift med Anna Barsk Holmbom.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Andersson är folkbokförd i Örkelljunga kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Andersson tillhör Skåne.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Andersson tillhör Örkelljunga församling.