7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-26
Sven Anders Svensson
Årsinkomst: Kolla Svens lön anonymt
Personnummer: 19521013-
Ålder: 73 år
Födelsedag: 13 oktober 1952
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 5 december
Stjärntecken: Vågen
Namnregistrering
Personnamn: Sven Anders Svensson
Förnamn: Sven Anders
Tilltalsnamn: Sven
Efternamn: Svensson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2011-07-26
Gatuadress: Hertings allé 9 C lgh 1001
Våning & dörr: Entréplan, dörr 1 från vänster
Postnummer: 311 45
Postort: Falkenberg
Församling: Falkenbergs församling (138201)
Kommun: Falkenberg (1382)
Län: Halland (13)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Sven
Sven Svensson är en 73 årig man och bosatt på Hertings allé 9 C lgh 1001 i Falkenberg. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Han flyttade in på adressen den 26 juli 2011 och har sammanlagt bott där i 14 år och 335 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Sven
Informationen om Sven kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Hertings allé 9 C lgh 1001
Registrerat på adressen
311 45 Falkenberg
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Sven kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Sven hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Svens bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 3
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 73 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1960
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Sven
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
73 år (och 256 dagar)
Födelsedag
13 oktober (en tisdag om 109 dagar)
Födelsedatum
1952-10-13 (en måndag för 26 919 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 6 år och 109 dagar (en onsdag)
Sven Svensson är en 73 årig man och bosatt på Hertings allé 9 C lgh 1001 i Falkenberg. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 73 kvm . Han flyttade in på adressen den 26 juli 2011 och har sammanlagt bott där i 14 år och 335 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Svens bostadsområde, på postnummer 311 45, är 360 425 kr per år och 6,81 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Falkenberg där Svens ingår. Svens lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 51.
Förutom Sven bor också Susanne Bogolin på adressen. Där har hon bott i 10 år och 149 dagar sedan hon först registrerades där den 28 januari 2016. Sven är inte gift.
Svens nästa födelsedag är om 109 dagar då han fyller 74 år. Hans namnsdag är om 162 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 6 år och 109 dagar (en onsdag).
Namnet Sven är 'Nordiskt namn med bet. ’yngling’'.
Sven har 1 bolagsengagemang (
Riksbyggen Bostadsrättsförening Falkenbergshus nr. 2
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sven i Sverige Sven Rutström i Skärholmen, Sven Nordqvist i Stockholm och Sven Eriksson i Torsby.
Informationen om Sven kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Sven Svensson
Var bor Sven?
Hur gammal är Sven?
Sven Svensson är 73 år gammal och föddes den 13 oktober 1952. Han fyller 74 år den 13 oktober.
Har Sven några bolagsengagemang?
Sven har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Riksbyggen Bostadsrättsförening Falkenbergshus nr. 2 . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Sven några fordon?
Är Sven gift?
Sven är inte gift.
Vilket telefonnummer har Sven?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Sven.
Vilket stjärntecken har Sven?
Sven har stjärntecknet Vågen.
I vilken kommun är Sven folkbokförd?
Sven Svensson är folkbokförd i Falkenberg kommun.
Vilket län tillhör Sven?
Sven Svensson tillhör Halland.
Vilken församling tillhör Sven?
Sven Svensson tillhör Falkenbergs församling.