7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-11

Per Svante Stig Andersson

Årsinkomst: Kolla Svantes lön anonymt

Personnummer: 19521103- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 73 år

Födelsedag: 3 november 1952

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 juni

Stjärntecken: Skorpionen

Namnregistrering

Personnamn: Per Svante Stig Andersson

Förnamn: Per Svante Stig

Tilltalsnamn: Svante

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1995-06-12

Gatuadress: Byom 140

Postnummer: 836 92

Postort: Lit

Församling: Häggenås-Lit-Kyrkås församling (238009)

Kommun: Östersund (2380)

Län: Jämtland (23)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Svante

Svante Andersson är en 73 årig man och bosatt på Byom 140 i Lit. Hans bostad är ett lantbruk på 136 kvm . Han flyttade in på adressen den 12 juni 1995 och har sammanlagt bott där i 31 år och 29 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Svante

Informationen om Svante kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Svante Andersson?

Vad tjänar Svante?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Svantes
Kreditstatus?

Nyfiken på Svantes Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Byom 140

Latitud: 63.395364   |   Longitud: 14.767370

Registrerat på adressen


Byom 140
836 92 Lit

Företag på adressen | 3 st



Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
ITALIENSK VINTHUND Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2016-05-23 (10 år) Ägare Désireé Andersson Kuivala Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2016-05-23 (10 år) Désireé Andersson Kuivala Kolla lön direkt
ITALIENSK VINTHUND Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2011-05-19 (15 år) Ägare Désireé Andersson Kuivala Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2011-05-19 (15 år) Désireé Andersson Kuivala Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Svante kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Svante hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Svantes bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Lantbruk

Boarea: 136 kvm

Byggår: 1886

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Andersson, Svante Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Svante


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

73 år (och 250 dagar)

Födelsedag

03 november (en tisdag om 115 dagar)

Födelsedatum

1952-11-03 (en måndag för 26 913 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 6 år och 115 dagar (en onsdag)

Svante Andersson är en 73 årig man och bosatt på Byom 140 i Lit. Hans bostad är ett lantbruk på 136 kvm . Han flyttade in på adressen den 12 juni 1995 och har sammanlagt bott där i 31 år och 29 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Svantes bostadsområde, på postnummer 836 92, är 364 323 kr per år och 4,34 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Östersund där Svantes ingår. Svantes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 144.

Förutom Svante bor också Désireé Andersson Kuivala på adressen. Där har hon bott i 31 år och 29 dagar sedan hon först registrerades där den 12 juni 1995. Det finns också 2 hundar i bostaden. Svante är gift med Désireé Andersson Kuivala .

Svantes nästa födelsedag är om 115 dagar då han fyller 74 år. Hans namnsdag är om 334 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 6 år och 115 dagar (en onsdag).

Namnet Svante är 'Svensk kortform av ett vendiskt namn vars förled har bet. ’helig’'.

Svante har 1 bolagsengagemang ( Andersson, Svante ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Svante i Sverige Svante Andersson i Vara, Svante Ernman Thunberg i Stockholm och Svante Lackemo i Norrahammar.

Informationen om Svante kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Svante Andersson