7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-11

Knut Göran Iwo Larson

Årsinkomst: Kolla Görans lön anonymt

Personnummer: 19530319- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 73 år

Födelsedag: 19 mars 1953

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 23 april

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Knut Göran Iwo Larson

Förnamn: Knut Göran Iwo

Tilltalsnamn: Göran

Efternamn: Larson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-07-21

Gatuadress: Aschebergsgatan 39 lgh 1302

Våning & dörr: 3 våningen, dörr 2 från vänster

Postnummer: 411 33

Postort: Göteborg

Distrikt: Göteborgs Vasa

Församling: Göteborgs Vasa församling (148007)

Kommun: Göteborg (1480)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Göran

Göran Larson är en man på 73 år som bor på Aschebergsgatan 39 lgh 1302 i Göteborg. Görans bostad är en lägenhet med 4 rum på 149 kvm . Där har han bott i 355 dagar sedan han flyttade in den 21 juli 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Göran

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Göran Larson?

Vad tjänar Göran?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Görans
Kreditstatus?

Nyfiken på Görans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Aschebergsgatan 39 lgh 1302

Latitud: 57.694535   |   Longitud: 11.972196

Registrerat på adressen


Aschebergsgatan 39 lgh 1302
411 33 Göteborg

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
YORKSHIRETERRIER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2019-03-09 (7 år) Ägare Cecilia Larson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2019-03-09 (7 år) Cecilia Larson Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Göran kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Göran hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Görans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 4

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 149 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1929

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Bostadsrättsföreningen Aschebergsgatan 39 Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0
Stångens Bryggförening - Förlängd Inre Brygga Ek. för. Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Göran


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

73 år (och 114 dagar)

Födelsedag

19 mars (en fredag om 251 dagar)

Födelsedatum

1953-03-19 (en torsdag för 26 777 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 6 år och 251 dagar (en lördag)

Göran Larson är en man på 73 år som bor på Aschebergsgatan 39 lgh 1302 i Göteborg. Görans bostad är en lägenhet med 4 rum på 149 kvm . Där har han bott i 355 dagar sedan han flyttade in den 21 juli 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Görans postnummer, 411 33, är medelinkomsten 683 375 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,94 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Göran och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Göran ingår. Görans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 60.

Göran bor tillsammans med Cecilia Larson. Hon är en 58 årig kvinna som flyttade in den 30 maj 2025 och har bott där totalt 1 år och 42 dagar. På adressen finns en hund (som Göran inte är ägare till). Han är gift med Cecilia Larson .

På Görans nästa födelsedag fyller han 74 år. Den inträffar om 251 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 6 år och 251 dagar (en lördag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 286 dagar.

Namnet Göran är 'Yngre form av Örjan'.

Göran har 2 bolagsengagemang ( Bostadsrättsföreningen Aschebergsgatan 39 och Stångens Bryggförening - Förlängd Inre Brygga Ek. för. ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Göran i Sverige Göran Lindström i Vessigebro, Göran Grejder i Årsta och Göran Persson i Stjärnhov.

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Göran Larson