7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-16

Kjell-Ingmar Jönsson

Årsinkomst: Kolla Kjells lön anonymt

Personnummer: 19530817- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 72 år

Födelsedag: 17 augusti 1953

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 8 juli

Stjärntecken: Lejonet

Namnregistrering

Personnamn: Kjell-Ingmar Jönsson

Förnamn: Kjell-Ingmar

Tilltalsnamn: Kjell

Efternamn: Jönsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2006-07-05

Gatuadress: Pilagatan 6

Postnummer: 264 71

Postort: Östra Ljungby

Församling: Östra Ljungby församling (127607)

Kommun: Klippan (1276)

Län: Skåne (12)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Kjell

Kjell Jönsson är 72 år gammal och bor på Pilagatan 6 i Östra Ljungby. Hans bostad är en villa på 92 kvm . Där har han bott i 20 år och 11 dagar sedan han flyttade in den 5 juli 2006. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Kjell

Informationen om Kjell kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Kjell Jönsson?

Vad tjänar Kjell?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Kjells
Kreditstatus?

Nyfiken på Kjells Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Pilagatan 6

Latitud: 56.188872   |   Longitud: 13.064088

Registrerat på adressen


Pilagatan 6
264 71 Östra Ljungby

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Kjell kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Kjell hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Kjells bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 92 kvm

Byggår: 1960

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Kjell har inga bolagsengagemang


Mer om Kjell


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

72 år (och 333 dagar)

Födelsedag

17 augusti (en måndag om 32 dagar)

Födelsedatum

1953-08-17 (en måndag för 26 631 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 7 år och 32 dagar (en onsdag)

Kjell Jönsson är 72 år gammal och bor på Pilagatan 6 i Östra Ljungby. Hans bostad är en villa på 92 kvm . Där har han bott i 20 år och 11 dagar sedan han flyttade in den 5 juli 2006. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 264 71, som är Kjells bostadsområde, är medelinkomsten 328 164 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 10,12 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Klippan där Kjells ingår. Kjells lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 42.

Kjell delar bostaden med Eivor Jönsson, en 71 årig kvinna. Hon flyttade in den 5 juli 2006 och har bott där totalt 20 år och 11 dagar. Kjell är gift med Eivor Jönsson .

Kjell har namnsdag om 357 dagar och nästa födelsedag inträffar om 32 dagar då han fyller 73 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 7 år och 32 dagar (en onsdag).

Namnet Kjell är 'Nordiskt namn, yngre form av Kettil ’hjälm’ (samma ord som kittel)'.

Kjell har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kjell i Sverige Kjell Bergkvist i Stockholm, Kjell Carlsson i Falun och Kjell Nilsson i Tingstäde.

Informationen om Kjell kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Kjell Jönsson