7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-26

Rolf Jan Magnus Billig

Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt

Personnummer: 19530926- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 72 år

Födelsedag: 26 september 1953

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 11 januari

Stjärntecken: Vågen

Namnregistrering

Personnamn: Rolf Jan Magnus Billig

Förnamn: Rolf Jan Magnus

Tilltalsnamn: Jan

Efternamn: Billig

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2009-07-01

Gatuadress: Västra Palmgrensgatan 142

Postnummer: 426 77

Postort: Västra Frölunda

Församling: Älvsborgs församling (148023)

Kommun: Göteborg (1480)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Jan

Jan Billig är en 72 årig man bosatt i Göteborg kommun. Han bor i ett kedjehus på 147 kvm . Där har han bott i sammanlagt 16 år och 360 dagar sedan 1 juli 2009. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Jan

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Jan Billig?

Vad tjänar Jan?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Jans
Kreditstatus?

Nyfiken på Jans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Västra Palmgrensgatan 142

Latitud: 57.666711   |   Longitud: 11.863357

Registrerat på adressen


Västra Palmgrensgatan 142
426 77 Västra Frölunda

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Jan kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Jans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Kedjehus

Boarea: 147 kvm

Byggår: 1973

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Jan har inga bolagsengagemang


Mer om Jan


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

72 år (och 273 dagar)

Födelsedag

26 september (en lördag om 92 dagar)

Födelsedatum

1953-09-26 (en lördag för 26 571 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 7 år och 92 dagar (en måndag)

Jan Billig är en 72 årig man bosatt i Göteborg kommun. Han bor i ett kedjehus på 147 kvm . Där har han bott i sammanlagt 16 år och 360 dagar sedan 1 juli 2009. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Jans bostadsområde, på postnummer 426 77, har 1,90 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 586 366 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 168.

Jan bor tillsammans med en 69 årig kvinna vid namn Lillemor Fransson Billig. Hon registrerades på adressen den 2 juli 2007, och har bott där totalt 18 år och 359 dagar. Han är gift med Lillemor Fransson Billig .

Vill du fira Jans födelsedag ska du gratulera honom om 92 dagar då han fyller 73 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 199 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 80 år om 7 år och 92 dagar (en måndag).

Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.

Jan har inga bolagsengagemang.

De tre mest eftersökta Jan i Sverige det senaste kvartalet är Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Jan Billig