7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-29
Sten Roger Andersson
Årsinkomst: Kolla Rogers lön anonymt
Personnummer: 19540124-
Ålder: 72 år
Födelsedag: 24 januari 1954
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 2 juni
Stjärntecken: Vattumannen
Namnregistrering
Personnamn: Sten Roger Andersson
Förnamn: Sten Roger
Tilltalsnamn: Roger
Efternamn: Andersson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2025-10-10
Gatuadress: Borgarparken 16 lgh 1206
Våning & dörr: 2 våningen, dörr 6 från vänster
Postnummer: 442 32
Postort: Kungälv
Distrikt: Kungälv
Församling: Kungälv-Ytterby församling (148201)
Kommun: Kungälv (1482)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roger
Roger Andersson är en 72 årig man och bosatt på Borgarparken 16 lgh 1206 i Kungälv. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 62 kvm . Han flyttade in på adressen den 10 oktober 2025 och har sammanlagt bott där i 262 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Roger
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Borgarparken 16 lgh 1206
Registrerat på adressen
442 32 Kungälv
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2023-04-06 (3 år) Ägare Lena Olvén Andersson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2023-04-06 (3 år) | Lena Olvén Andersson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Roger kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Roger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rogers bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 2
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 62 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1992
Bolagsengagemang | 0 st
Roger har inga bolagsengagemang
Mer om Roger
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
72 år (och 156 dagar)
Födelsedag
24 januari (en söndag om 209 dagar)
Födelsedatum
1954-01-24 (en söndag för 26 454 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 7 år och 209 dagar (en tisdag)
Roger Andersson är en 72 årig man och bosatt på Borgarparken 16 lgh 1206 i Kungälv. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 62 kvm . Han flyttade in på adressen den 10 oktober 2025 och har sammanlagt bott där i 262 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Rogers bostadsområde, på postnummer 442 32, är 378 949 kr per år och 3,38 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Kungälv där Rogers ingår. Rogers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 18.
Förutom Roger bor också Lena Olvén Andersson på adressen. Där har hon bott i 262 dagar sedan hon först registrerades där den 10 oktober 2025. På adressen finns också en hund registrerad som Roger inte är ägare till. Roger är gift med Lena Olvén Andersson .
Rogers nästa födelsedag är om 209 dagar då han fyller 73 år. Hans namnsdag är om 338 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 7 år och 209 dagar (en tisdag).
Namnet Roger är 'Engelskt namn, motsvarande ett nordiskt namn sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’spjut’'.
Roger har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roger i Sverige Roger Nordin Elgh i Värmdö, Roger Wilson i Stockholm och Roger Ljung i Malmö.
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Roger Andersson
Var bor Roger?
Hur gammal är Roger?
Roger Andersson är 72 år gammal och föddes den 24 januari 1954. Han fyller 73 år den 24 januari.
Har Roger några bolagsengagemang?
Roger har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Roger några fordon?
Är Roger gift?
Roger är gift med Lena Olvén Andersson.
Vilket telefonnummer har Roger?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Roger.
Vilket stjärntecken har Roger?
Roger har stjärntecknet Vattumannen.
I vilken kommun är Roger folkbokförd?
Roger Andersson är folkbokförd i Kungälv kommun.
Vilket län tillhör Roger?
Roger Andersson tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Roger?
Roger Andersson tillhör Kungälv-Ytterby församling.