7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Jan Sigurd Falk
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19540423-
Ålder: 72 år
Födelsedag: 23 april 1954
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Jan Sigurd Falk
Förnamn: Jan Sigurd
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Falk
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1986-03-04
Gatuadress: Töpelsgatan 10 D lgh 1301
Våning & dörr: 3 våningen, dörr 1 från vänster
Postnummer: 416 55
Postort: Göteborg
Distrikt: Örgryte
Församling: Örgryte församling (148016)
Kommun: Göteborg (1480)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Falk är en 72 årig man och bosatt på Töpelsgatan 10 D lgh 1301 i Göteborg. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 52 kvm . Han flyttade in på adressen den 4 mars 1986 och har sammanlagt bott där i 40 år och 116 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Töpelsgatan 10 D lgh 1301
Registrerat på adressen
416 55 Göteborg
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 2
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 52 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1950
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Kommanditdelägare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Ej aktiv |
Kommanditdelägare | 0 |
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
72 år (och 66 dagar)
Födelsedag
23 april (en fredag om 299 dagar)
Födelsedatum
1954-04-23 (en fredag för 26 364 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 7 år och 299 dagar (en söndag)
Jan Falk är en 72 årig man och bosatt på Töpelsgatan 10 D lgh 1301 i Göteborg. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 52 kvm . Han flyttade in på adressen den 4 mars 1986 och har sammanlagt bott där i 40 år och 116 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Jans bostadsområde, på postnummer 416 55, är 463 568 kr per år och 3,04 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 146.
Jan bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Jan är inte gift.
Jans nästa födelsedag är om 299 dagar då han fyller 73 år. Hans namnsdag är om 197 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 7 år och 299 dagar (en söndag).
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har 1 bolagsengagemang (
ERIFA ERIKSSON & FALK KOMMANDITBOLAG
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Falk
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Falk är 72 år gammal och föddes den 23 april 1954. Han fyller 73 år den 23 april.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat ERIFA ERIKSSON & FALK KOMMANDITBOLAG . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är inte gift.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Falk är folkbokförd i Göteborg kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Falk tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Falk tillhör Örgryte församling.