7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-13
Roland Georg Jönsson
Årsinkomst: Kolla Rolands lön anonymt
Personnummer: 19540620-
Ålder: 71 år
Födelsedag: 20 juni 1954
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 9 augusti
Stjärntecken: Tvillingarna
Namnregistrering
Personnamn: Roland Georg Jönsson
Förnamn: Roland Georg
Tilltalsnamn: Roland
Efternamn: Jönsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2012-10-15
Gatuadress: Lillholmsvägen 2
Postnummer: 139 74
Postort: Djurhamn
Församling: Djurö, Möja och Nämdö församling (012003)
Kommun: Värmdö (0120)
Län: Stockholm (01)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roland
Roland Jönsson är en man på 71 år som bor på Lillholmsvägen 2 i Djurhamn. Rolands bostad är en villa på 80 kvm . Där har han bott i 13 år och 241 dagar sedan han flyttade in den 15 oktober 2012. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Roland
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lillholmsvägen 2
Registrerat på adressen
139 74 Djurhamn
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Roland kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Roland hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rolands bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 80 kvm
Byggår: 1965
Bolagsengagemang | 0 st
Roland har inga bolagsengagemang
Mer om Roland
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
71 år (och 358 dagar)
Födelsedag
20 juni (en lördag om 7 dagar)
Födelsedatum
1954-06-20 (en söndag för 26 291 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 8 år och 7 dagar (en tisdag)
Roland Jönsson är en man på 71 år som bor på Lillholmsvägen 2 i Djurhamn. Rolands bostad är en villa på 80 kvm . Där har han bott i 13 år och 241 dagar sedan han flyttade in den 15 oktober 2012. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Rolands postnummer, 139 74, är medelinkomsten 453 885 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,31 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Roland och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Värmdö där Roland ingår. Rolands lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 105.
Roland bor tillsammans med Pia Rickfält. Hon är en 69 årig kvinna som flyttade in den 15 oktober 2012 och har bott där totalt 13 år och 241 dagar. Han är inte gift.
På Rolands nästa födelsedag fyller han 72 år. Den inträffar om 7 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 8 år och 7 dagar (en tisdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 57 dagar.
Namnet Roland är 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’land’'.
Roland har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roland i Sverige Roland Jensen i Örebro, Roland Nilsson i Göteborg och Roland Jansson i Björklinge.
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.