7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-13
Ruth Doris Elise Larsson
Årsinkomst: Kolla Doris lön anonymt
Personnummer: 19550309-
Ålder: 71 år
Födelsedag: 9 mars 1955
Juridiskt kön: Kvinna
Namnsdag: 6 februari
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Ruth Doris Elise Larsson
Förnamn: Ruth Doris Elise
Tilltalsnamn: Doris
Efternamn: Larsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1955-03-09
Gatuadress: Lingonvägen 6
Postnummer: 472 31
Postort: Svanesund
Församling: Långelanda församling (142104)
Kommun: Orust (1421)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Doris
Doris Larsson är en kvinna på 71 år som bor på Lingonvägen 6 i Svanesund. Doris bostad är en villa på 149 kvm . Där har hon bott i 71 år och 96 dagar sedan hon flyttade in den 9 mars 1955. Hon har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Doris
Informationen om Doris kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lingonvägen 6
Registrerat på adressen
472 31 Svanesund
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Doris kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Doris hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Doris bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 149 kvm
Byggår: 1950
Bolagsengagemang | 0 st
Doris har inga bolagsengagemang
Mer om Doris
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
71 år (och 96 dagar)
Födelsedag
09 mars (en tisdag om 269 dagar)
Födelsedatum
1955-03-09 (en onsdag för 26 029 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 8 år och 269 dagar (en fredag)
Doris Larsson är en kvinna på 71 år som bor på Lingonvägen 6 i Svanesund. Doris bostad är en villa på 149 kvm . Där har hon bott i 71 år och 96 dagar sedan hon flyttade in den 9 mars 1955. Hon har inte någon särskild adress registrerad.
På Doris postnummer, 472 31, är medelinkomsten 429 675 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,37 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Doris och hennes grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Orust där Doris ingår. Doris lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 13.
Doris bor tillsammans med Thomas Larsson. Han är en 70 årig man som flyttade in den 18 juli 1969 och har bott där totalt 56 år och 330 dagar. Hon är gift med Thomas Larsson .
På Doris nästa födelsedag fyller hon 72 år. Den inträffar om 269 dagar. Hennes nästa jubileum är när hon fyller 80 år om 8 år och 269 dagar (en fredag), och vill du gratulera henne på hennes namnsdag infaller den om 238 dagar.
Namnet Doris är 'Grekiskt namn, besläktat med do´ron ’gåva’ eller med bet. ’dorisk kvinna’'.
Doris har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Doris i Sverige Doris Henriksson i Kalix, Doris Yang i Perstorp och Doris Lidborn i Lomma.
Informationen om Doris kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.