7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-21
Jan Rolf Ingemar Svensson
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19550314-
Ålder: 71 år
Födelsedag: 14 mars 1955
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Jan Rolf Ingemar Svensson
Förnamn: Jan Rolf Ingemar
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Svensson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2017-09-01
Gatuadress: Alstersgatan 52
Postnummer: 654 61
Postort: Karlstad
Distrikt: Norrstrand
Församling: Norrstrands församling (178002)
Kommun: Karlstad (1780)
Län: Värmland (17)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Svensson är en 71 årig man och bosatt på Alstersgatan 52 i Karlstad. Hans bostad är en lägenhet på 104 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 september 2017 och har sammanlagt bott där i 8 år och 293 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Alstersgatan 52
Registrerat på adressen
654 61 Karlstad
Telefonnummer
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Boarea: 104 kvm
Byggår: 1957
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot, Ordförande | 0 |
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
71 år (och 99 dagar)
Födelsedag
14 mars (en söndag om 266 dagar)
Födelsedatum
1955-03-14 (en måndag för 26 032 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 8 år och 266 dagar (en onsdag)
Jan Svensson är en 71 årig man och bosatt på Alstersgatan 52 i Karlstad. Hans bostad är en lägenhet på 104 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 september 2017 och har sammanlagt bott där i 8 år och 293 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Jans bostadsområde, på postnummer 654 61, är 424 519 kr per år och 5,93 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Karlstad där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 136.
Förutom Jan bor också Ingela Svensson på adressen. Där har hon bott i 8 år och 293 dagar sedan hon först registrerades där den 1 september 2017. Jan är gift med Ingela Svensson .
Jans nästa födelsedag är om 266 dagar då han fyller 72 år. Hans namnsdag är om 204 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 8 år och 266 dagar (en onsdag).
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har 1 bolagsengagemang (
HSB bostadsrättsförening Teknikern i Karlstad
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Svensson
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Svensson är 71 år gammal och föddes den 14 mars 1955. Han fyller 72 år den 14 mars.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat HSB bostadsrättsförening Teknikern i Karlstad . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är gift med Ingela Svensson.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Fiskarna.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Svensson är folkbokförd i Karlstad kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Svensson tillhör Värmland.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Svensson tillhör Norrstrands församling.